Polonya’da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları’nda 57 kiloda ülkemizi temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyespor’un Olimpiyat üçüncüsü milli tekvandocusu Hatice Kübra İlgün, üçüncülük maçında İspanyol rakibi Arlet Benito Ortiz’i 2-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Krynica-Zdroj şehrinde Krynica Zdroj Arena’da gerçekleşen tekvando müsabakalarında kadınlar 57 kiloda Hatice Kübra, Polonya’daki ilk maçında seri başı olduğu için çeyrek finalden başladı. Litvanyalı Klaudija Tvoranciciute’yi yenen Hatice Kübra, yarı finalde Macaristan’dan Luana Marton’a yenildi.

GÖZÜ PARİS 2024’TE

Hatice Kübra, bronz madalya maçında ise İspanyol sporcu Arlez Ortiz Benito’yla karşılaştı. Rakibini 2-0 yenen milli sporcu bronz madalyanın sahibi oldu. Olimpiyatta bronz, dünyada gümüş ve bronz, Avrupa’da altın ve gümüş madalyaları alan Hatice Kübra İlgün, kariyerine Avrupa Oyunları madalyası da ekledi. Büyükşehir Belediyesporlu Hatice Kübra İlgün önümüzdeki yıl Paris’te düzenlenecek Olimpiyatlar’da şampiyonluğu hedefliyor.

15 MADALYAMIZ OLDU

Erkekler 62 kiloda Hakan Reçber, kadınlar 53 kiloda ise Sıla Ezgi çeyrek finalde rakiplerine yenildi. İki sporcu da elendikleri rakiplerinin finale kalamamasıyla repesaj şanslarını kaybettiler ve turnuvayı madalyasız tamamladılar. Erkekler 68 kiloda ise Ferhat Can Kavurat, son 16 turunda Hırvatistan’dan Leon Glasnovic’e yenilerek elendi. Türkiye, 3. Avrupa Oyunları’nda günü 2’si gümüş, 2’si bronz olmak üzere 4 madalyayla tamamladı. Milli sporcular, atıcılıkta ve atletizmde birer gümüş, tekvando ile atletizmde ise birer bronz madalya kazandı. Ay yıldızlıların, madalya sayısı 2 altın, 5 gümüş, 8 bronz olmak üzere 15 madalyaya yükseldi.

Editör: Haber Merkezi