Bursaspor Olağan Kongre için çoklu aday durumuna sevinirken, adayların listelerindeki Bursasporlu olmayan yönetici adayları konusu huzursuzluk yarattı.

Üç başkan adayının listesinde de farklı takımlara gönül verdikleri öğrenilen birer aday ortaya çıktı ve hem genel kurul üyeleri içinde hem de tribünlerdeki birçok insan tarafından hoş karşılanmadı.

Tribünden bazı taraftarlar, kongrede bu üç başkan adayının listesindeki bu adaylar için imza vermeyi düşünüyorlar.

Şimdi, bu konuda benim de düşüncelerim var ama önce gözlemlerim sonucu ortaya çıkan iki görüşü paylaşacağım. Lütfen,biraz uzun olacak ama her satırını dikkatlice okuyunuz.

İlki; Bursaspor'un içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan dolayı, yönetimde olan ve ciddi maddi kaynak sağlayacağı söylenen bu yönetici adaylarının, geçmişte başka takımlara gönül vermiş olmasının tolare edilmesi gerektiği üzerine. Bursaspor'a kazandırılmış yeni bir taraftar olarak kabul edilip, camianın da bu konuda ,bu maddi sıkıntı sürecinde anlayış göstermesi isteniyor özetle.

Üye alımından sorumlu sicil kurulu, bu kişilerin Bursaspor genel kurulu üyeliğini onaylamış sonuçta; resmen Bursasporlu yapılmış bu insanlar. Şimdi de bu süreçte Bursaspor'a maddi ve manevi katkı sağlayacaklar,bizce sorun edilmemeli, deniliyor.  (benim anladığım böyle)

Diğer görüş ki benim de net biçimde düşüncelerimi kapsıyor, koskoca Bursa'da Bursasporlu başka aday yönetici bulunmuyor mu?

Bursa şehrinin hassasiyetlerini bilen başkan adayları, kongre öncesi bu aday yönetici arkadaşları, taraftarla inatlaşmadan listelerinden çıkarmalılar.

Belki, bir sürü planın içinde, deklare edilen maddi katkının ciddi bir parçasıdırlar ancak onların ayrılmasıyla ortaya çıkacak manevi durum, bu maddi durumun açığını kapatacaktır.

Farklı projelerle bu açık da zaman içinde kapanır.

O aday yönetici arkadaşlara teşekkür ediyoruz, katkı sağlamak istiyorlarsa gerçekten, samimi iseler dışarıdan da sağlayabilirler; illâki yönetim içinde olmak zorunda değiller, deniliyor. (benim anladığım böyle)

Ben 12 yıldır İnegöl'de öğretmenlik yapıyorum. Doyduğum yeri de sahipleniyorum prensip açısından. Yeri geldiğinde İnegöl olsun, başka ilçeler olsun, "İstanbul takımı tutanlar çok orada!" deyip, ağır eleştiriliyoruz ama şimdi yönetimde İstanbul takımı tutan insanlar olacak bir kulüp olacaksa, bir daha kimse ilçemize laf etmesin o zaman.

Bu yazıyı yazmadan önce çok düşündüm. Ortalığı karıştırdığımı söyleyenler, planları bozulanlar bana tepki verebilir ama ben Bursasporlu bir taraftar olarak sicil kurulunun yaptıği hatayı yapmak istemiyorum ve onlar üyeliğe kabul etmiş olabilir ben yöneticiliğe kabul etmiyorum.

Vakti gelince de "Zamanında niye itiraz etmediniz?" diyememeli hiç kimse bana.

Her daim olduğu gibi doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğim. Zaten insanın dostu böyle olmalıdır. Böyle zamanlarda "Dost acı söyler." Amacım, asla polemik oluşturmak değil, üç başkan adayına da dostluk etmek. "BENCE" bu işten ilk dönen, büyük kabul görür.

Dün Sn.Emin Adanur İnegöl'e ziyaretimize geldi ve samimi açıklamalar yapıp, sorularımızı yanıtladı,memnun olduk. Özellikle Sn.Batu Demirtaş ve Sn.Yalçın Cambaz'ın içeride olacak olmasının memnuniyetini hepsine dile getirdim. İster istemez bir gönül rahatlığı veriyor onların varlığı ama bu yönetici durumunyu da söyledim, imza toplanacağına kadar duyumlarımı onlara da aktardım.Ben dostane şekilde ve en uygun gördüğüm tavırla dostluğumu yapmaya çalıştım. Diğer başkan adayları gelseydi onlara da aynı dostluğu gösterirdim.

Umarım, üç başkan adayı da taraftardan gelen bu tepkiyi ciddiye alırlar ve kongre tarihinden önce bu arkadaşlara teşekkür edip, desteklerini dışarıdan sağlamalarını isterler.

Profesyonel açıdan da bir dip not düşeyim, belki de biz duygusal davranarak böyle düşünüyoruz, olumlu katkıları olacaktır bu insanların ve önlerini kesiyoruzdur ama bizler içinde yetiştiğimiz Bursaspor kültürüne ve duruşuna göre doğacak olumsuzluklara razıyız.(kendi adıma)

Ben hasbelkader fırsat bulmuş, amatörce köşe yazan bir basit taraftarım. Kimseyle de derdim yok, kimseden de çekincem yok; derdim sadece Bursaspor. Kendi bildiğim doğruları, kendi uslûbumla yazmaya çalıştım, delikanlıca safımı ortaya koydum.

Gerçekleşecek her şey, umarım benim doğrularım üzerinden değil, hayırlı olan üzerinden gerçekleşir.

Saygılarımla.