İnegöl Kurtuluşspor antrenörü Özgür Şahin "Haftanın altı günü kendi tesislerimizde yaptığımız antrenmanlarla lig müsabakalarına hazırlanmaktayız. Tecrübeli ve gençlerden oluşan dinamik bir takım kurduk. Çalışmalarımıza çok yoğun bir şekilde devam ediyoruz. En son hazırlık maçını kendi sahamızda bal ligine çıkmayı hedef koyan iddialı bir takım olan doğugücü spor ile oynayıp hazırlık dönemini bitirmiş olacağız.

 Hazırlık müsabakalarında ana hedefimiz lig maçlarında oynayacağımız sistemi oturtmak olduğu için skordan ziyade oyun olarak neleri iyi ve kötü yapıyoruz bunları değerlendiriyoruz. Maçlarda bölüm bölüm iyi yaptığımız doğruları çoğaltmak aynı zamanda kötü yaptığımız pozisyon hatalarını en aza indirmek için yoğun bir çaba içindeyiz.

Bal liginde ses getirecek bir takım olmak için başta başkanımız, yönetim kurulumuz , teknik heyet ve sporcular olarak çalışmaktayız. Bunu da başarabilecek güçte büyük bir camiayız. Grubumuz da çok güçlü ve iddialı İstanbul takımları bulunmakta. Bunların hepsi maliyetli takımlar. Fakat şunu çok iyi biliyorum ki her şey para değil. Biz bunu kanıtlayacağız, hiç bir takımdan çekincemiz yoktur. Sadece rakiplerimize gerekli saygıyı duymaktayız. İsimleri ve maliyetleri bizim için hiç bir şey ifade etmiyor. İki temel amacımız var. Birincisi her müsabakadan puan veya puanlar almak. ikinci amacımız bursa takımları içinde kendi aramızda oynayacağımız müsabakalarda ilk iki takım arasında yer almaktır.

Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Hala denenen oyuncularımız var. Bir veya iki pozisyona ihtiyaca göre takviye yapabiliriz. Hepimizin hedefleri var, oyuncularımızın çoğu genç ve profesyonel hayata adım atmak istiyorlar. Bunu gerçekleştirmek için Kurtuluşspor doğru adres. Biz hedefe gittiğimiz zaman başta inegölspor’umuz olmak üzere çoğu profesyonel takımın gözü bizim sporcularımızda olacak. Bizim amaçlarımızdan biride bu aslında, sporcularımıza seviye atlatmak. Bizim başarılı olmamız inegölspor’unda menfaatine olacaktır. Dışarıdan transfer yapacağına bizden oyuncu alarak kendi maliyetlerini de azaltmış olacak.

Hhepinizin bildiği üzere kısa bir süre önce Kurtuluşspor’un başına geldim. Bu takımın Bal’a çıkmasında görev alan ve emek veren Murat Endes hocam’a antrenörlük hayatında daha nice başarılar diliyorum. Planda olmayan bir değişimdi ama futbol’da maalesef bu durumlar var."

Editör: Haber Merkezi