Koç Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı Başantrenörü Abdullah Tiryaki, okul bünyesinde yer alan öğrencileriyle hazırlık yaptıklarını dile getirirken, “ Bunlar arasında başarı gösteren öğrencileri okul takımımıza alıyoruz. 4 yıldan beri hazırladığımız öğrencilerimiz var. Okul ve kulüp müsabakalarına da kendilerini katıyoruz. Onlar da dereceler getiriyor” dedi.

UZUN ZAMAN SONRA GELEN BAŞARI

4 yılda her sene derece yaparak çalışmaları kuvvetlendirdiklerini aktaran Tiryaki, “Hiçbir okul takımına yenilmeyerek namağlup olarak şampiyon oldular. Ardından ocak ayında Kütahya’da Türkiye Grup müsabakalarında yenilgisiz birinci olduk. 2 Mayıs’ta Kastamonu’da gerçekleştirilen Türkiye Yarı Final müsabakalarına katıldık. İstanbul ve Ankara’nın da içinde olduğu Türkiye’nin çeşitli illerinden takımlarla oynadık. Orda da set vermeden namağlup birinci olduk. Son olarak da Kırıkkale’de Türkiye Finali geldi. Finale yenilgisiz olarak geldik. Türkiye Finali’nde ellerinden geleni yaptı öğrencilerimiz. Vakıfbank altyapısını oluşturan İstanbul Doğa Koleji ile oynadık. İyi mücadele ettik. Uzun zamandır Bursa’ya gelen bir Türkiye ikinciliği yoktu bunu getirdik. Gönül isterdi ki şampiyon olalım ama bu da büyük bir başarı” dedi.

WhatsApp Image 2023-07-02 at 23.02.22

DAMLA’YA BÜYÜK ÖVGÜLER

İstanbul Doğa Koleji takımının yurt dışından gelen 3 sporcuyu barındırdığını aktaran Abdullah Tiryaki, “Vakıfbank ve Eczacıbaşı gibi Türk voleybolunun köklü takımları genç sporcuları bir okulda topluyor. Biz de böyle bir okula karşı oynadık. Devlet okulu olmamıza rağmen onlarla başa başa oynadık. Eğitim anlamında da girdikleri sınavlarda öğrencilerimiz başarı getirdi. Koç Ortaokulu Voleybol Takımı’nda oynamak için bu okulda okuması ve belli kriterleri yerine getirmesi gerekiyor. Şampiyonalarda radara takılan oyuncularımız oldu. Kaptanımız Damla Beyazıtlı göze girdi. İki güzide kulübün teklif yaptı kendisine ikisinin seçmelerine katıldı. Büyük övgüler aldı. İkisinden birisini tercih edecek. Bizden gittiği için üzgün ama gururluyuz” diye konuştu.

4 YILLIK YENİ BİR SÜREÇ

Koç Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı’nın yeni hedeflerine ilişkin konuşan Tiryaki, “Bizim alttan gelen oyuncularımız var. Onlarla birlikte 4 yıllık bir süreç oluşturup müsabakalara katılacağız. Bu kez şampiyon olarak bir başarı getirmek istiyoruz” dedi.

BİRBİRİMİZE GÜVENDİK

Koç Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı Kaptanı Damla Beyazıtlı ise bütün sezon yaklaşık 1 senedir çalıştıklarını kaydederken,  “ Uzun bir süreçti. Sonuç güzeldi daha da güzel olabilirdi. Büyük işler başardık. Takımımız iyiydi ve birbirimize güvendik” dedi.

WhatsApp Image 2023-07-02 at 23.02.19

ÖZEL OKUL HİSSETTİREN DEVLET OKULU

Voleybola bir tanıdığının sayesinde başladığını kaydeden Beyazıtlı,  “Normal sahada oynuyorduk. Annemin arkadaşı vasıtasıyla buraya geldim. Bu 5’nci senem olacak. Koç Ortaokulu bana aile olmayı, birbiriyle içli dışlı olmayı, sevmeyi, saymayı ve sportmenliği ifade ediyor. Bursa’da şampiyonluk kafamızdaydı. Hedefimiz Türkiye şampiyonluğuydu. Uşak’ta depreme yakalandık ve geri dönmek zorunda kaldık. Kırıkkale’de final maçında Doğa Koleji’yle mücadele edip Türkiye ikincisi olduk. Final izleme seviyesi yüksek bir maçtı. Hırs ve mutluluk vardı. Devlet okulu olmamıza rağmen iyi hazırlandık. Adı devlet ama hissettirilen özel bir okul. Takım birbirleriyle yakın. Kavgalar olmadı diğer takımlardaki gibi. Dünyanın sayılı iki takımının ilgilenmesi gurur verici” dedi.
Türkiye’de voleybola ilginin katlanarak arttığını söyleyen başarılı sporcu, “ Olimpiyatların ardından büyük bir ilgi artışı oldu. Bu da bize büyük yansıdı. Salonlar gelişti. Bursa’da da takımlar artmaya başladı daha öncesinde çok az sayıda takım vardı. Şu anda ligde 15 takım var. Bu bizim için güzel bir şey. Ben önce bir kulüpte A Takım’a katılmak istiyorum. Ardından Avrupa hedefim var. Milli Takım da çok önemli ben de kamp kadrosuna girmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

Editör: Haber Merkezi