16 Haber’e özel açıklamalarda bulunan Kerem Şen, kampların iyi geçtiğini ifade ederken, “Afyon’da buraya göre biraz daha hafif gibiydi. Yoğun da geçiyordu. Oranın da sıcaklığı ile beraber çok yorucuydu. Bayramda Bursa’dan gelince buranın serinliğini hissettik. Antrenman tempomuzda arttı. Bolu’nun havası daha iyi gibi geliyor” diye konuştu.

Ukrayna ekibi ile oynadıkları hazırlık karşılaşmasında eksiklerini görme şansı bulduklarını vurgulayan Şen, “ Onların liglerinin başlamasına 5 gün kalmıştı. Bayağı hazırlardı. Bizim de ilk kampımızdı. Tempo konusunda sıkıntı yaşadık ama onu da zamanla çözeceğiz. Skor olarak da iyi kaldı” dedi.

Orta sahada az pas hatasıyla oynanması gerektiğine vurgu yapan genç oyuncu, “ Az top kaybı yapılması gereken bir mevkide oynuyorum. Top kaybı yapılınca arkada sıkıntı yaşayabiliyoruz. Çevre kontrolünü daha iyi yapmamız gerekiyor. İsabetli pas oranımızın yüksek olması önemli. Skora da katkı sağlamalıyız” açıklamasında bulundu.

TFF 1’nci Lig’e ilişkin görüşlerini paylaşan Kerem Şen, “ Güçlü takımlar var bu sene de. Geçen yıl da böyleydi ama bu sene daha sıkı ve zorlu geçebilecek gibi hissediyorum. Biz de güçlü bir takımız. Geçen yıl iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Bu sene ligi zirvede bitirip Süper Lig’e çıkmak istiyoruz” dedi.

Pablo Martin Batalla ile ilgili görüşlerini paylaşan Bursaspor’un genç oyuncusu Kerem Şen, “ Onunla antrenman yapmak çok keyifli. Bizimle de gelip maç yapıyor. Gelince de bayağı bir fark yaratıyor. Farkı belli oluyor. Gelip hep de bizlerle konuşuyor. Ondan öğrenecek çok şeyimiz olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kişisel hedeflerinden de bahseden Şen, “ Elimden gelenin en iyisini yapıp, iyi başarılar yakalayıp ondan sonra herkesin olduğu gibi benim de Avrupa’da oynama hayalim var. Bursaspor taraftarı bize güvenmeye devam etsin” dedi.
Milli takımla ilgili açıklamalarda bulunan Kerem Şen, “ U-19 milli takımında yer aldım ancak Koronavirüs sebebiyle Avrupa Şampiyonası iptal edildi. Şimdi yaşımız Ümit Milli oldu umarım orada da yer alırım” açıklamasını yaptı.