Su sporlarında adından söz ettirmeye başlayan Bursa’da 3 yıl önce başlatılan çalışmalarla güçlenen kano branşında yükseliş sürüyor. Geçen yıl Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın desteğiyle kampüs içindeki Göbelye Göleti’nde başlatılan çalışmaların ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından Mihraplı Park’ta yaptırılan uluslararası nitelikteki kano parkuruyla birlikte başarı elde edilmeye başlanan kano branşı yoğun ilgi görüyor.

Kentteki kurumların desteğiyle güçlenen branşın yaygınlaşması için birçok okulda kano takımı oluşturulmasına destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yapmış olduğu alt yapı çalışmalarından meyvelerini almaya devam ediyor.

Bu yıl 3.sü düzenlenen Okullararası Kano İl Birinciliği müsabakalarında Durgunsu ve deniz kanosu  elemelerini başarıyla geçen Bursalı sporcular, Adana’da düzenlenen Okullararası  Kano Türkiye Şampiyonasında önemli canlı bahis siteleri başarılar elde etti. 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Adana ilinde düzenlenen Şampiyonaya, Genç ve Yıldız kategorilerinde 190 erkek ve bayan sporcu katıldı.

ŞAMPİYONADA BURSA RÜZGARI ESTİ
28-29 Mayıs tarihlerinde Adana ilinde gerçekleşen Kano Türkiye Şampiyonası'nda, durgun su yıldız kızlar takımında Necdet Çoşkunüzer Ortaokulu Türkiye şampiyonu olurken Türkiye üçüncüsü Koç Ortaokulu oldu. Yine Deniz kanosu Yıldız kızlarda Türkiye şampiyonu ve Yıldız Erkekler takımında da  Türkiye ikincisi olan Necdet Çoşkunüzer Orta okulu şampiyonaya damgasını vurdu. C1 ve K2 branşında ise Türkiye birincisi ve ikincisi olan sporcularımız toplamda 15 Madalya ve 5 kupa alarak büyük başarıya imza attı.
Editör: Haber Merkezi