Ligin ikinci yarısındaki ilk maçımızda uzatma dakikalarında gol yiyerek 2 puanı sahada bıraktık.

Yenilen golün teknik ekip hatası olduğunu düşünenler, bireysel hataya dem vuranlar şöyle dursun, maalesef futbol denen oyun zaten hatalar oyunu...

Ligde kalmak konusunda ciddi endişeler taşıyan biri olarak 1 puana şükrettiğimi de inkar edemeyeceğim.

Bursaspor için halâ umut taşıyan biri olarak da kaybedilen 2 puana da içim yanıyor, orası da ayrı mesele.

Bundan sonrası için hemen maçı geride bırakmalı ve önümüze bakmalıyız.

Kondisyon olarak biraz daha toparlanmış takım, ben öyle gördüm. Ancak "tecrübesizliği" mazeret kabul edemiyorum artık. Koskoca ilk yarı geride kaldı ve oyuncular artık neyin içinde olduklarını görebiliyor olmalılar.

Teknik ekip de bu işi yürütecek mi yürütemeyecek mi ciddi kaygılarım var artık ama yılların tecrübesine bir süre daha tanıyorum şahsi olarak. Aksi durumda zaten kendisi de gereğini yapacaktır hocanın.

Hak ettiğimiz ama bir türlü kavuşamadığımız başarılar ard arda gelir inşallah.

Stresi körükleyecek çok düşünce var elbet. Bu satırları yönetimi, teknik ekibi, oyunculari eleştirerek de doldurabilirim ancak söylenecek ne varsa defalarca yazdığım için artık içimden de gelmiyor. 

Ne yaşanırsa yaşansın, en azından mücadeleyi görmek, verilen emekleri görmek ve bunlardan bahsederek bir nevi destek olmak isteyen yanım ağır basıyor.

Herkes özgür...

İsteyen istediğini düşünebilir, yazabilir... Hakaret olmadıktan sonra, aşağılama olmadıktan sonra gördüğü tüm olumsuzlukları defalarca yazmakta özgürdür herkes.

Aslında belki de bir tercih meselesi bu; olaylara hangi taraftan yaklaşmak istediğine bağlı. Öfkenin, hazmedememenin etkisiyle yazan da haklı, umudunu diri tutmaya çalışarak yazan da.

Ama doğru ama yanlış hakikaten Bursaspor'un iyiliğini düşünerek hareket eden herkese saygım sonsuz.

Aslolan niyettir, iyi niyet(!)

Menfaat için laf ebeliği yapanlar, algıları yönlendirmek isteyenler de inşallah amaçlarına ulaşamazlar.

Basketboldan aldığımız enerjiyi, futbolda tüketiyoruz. Bir yanımız bahar bahçe bir yanımız yangın yeri. Bu arma aşkı başka...

İstanbul'un büyülü, büyütülmüş ışıkları altında olmaktansa, Bursaspor'un karanlığında yaşamak yeğdir.

Saygılarımla...