İnegölspor Kulübü  birkaç futbolcuları ile ilgili olarak son günlerde kamuoyuna da yansıyan olaylara ilişkin açıklama yaptı.

İnegölspor'dan yapılan açıklama şu şekilde;

Sezon başından beri,  maalesef kulübümüzün üzerinde kara bulutlar dolaşmaktadır.  Saha dışı , istemediğimiz olayların olduğu bu sezonda Tarsus İdman Yurdu  maçında alınan   beraberlik ile birlikte ilk devreyi tamamladık.  Her ne kadar ilk devre  sonu itibari ile, alınan sonuçlar ve sıralama olarak istediğimiz yerde olmasak da devre arasında büyük bir hassasiyetle gerekli çalışmaları yapacağımızdan ve İnegölspor’umuzu içinde bulunduğu  buhrandan çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Ancak her ne kadar biz İnegölspor  camiası  ve yönetimi  olarak var gücümüzle, bir çok zorlukla mücadele etsek de,  kontrolümüz dışında gelişen, sarsıcı  olayların önüne geçemiyoruz. Futbol artık sadece futbol olmaktan çıkmış ve bazı illegal yapıların, kişilerin haksız kazanç kapısı olmuştur. Maalesef Tarsus maçından önce ortaya atılan ve daha önce kulüp tarihimiz boyunca,  şahit olmadığımız bir durum bizi  derinden üzmüştür. Kulübümüz futbolcularından, kaleciler Sercan Çobanoğlu ve Emre Selen’in şikeye karıştığı, bazı maçlarımızda İnegölspor aleyhine şike yaptıkları iddia edilmiş olup bu bilgi kulübümüze ulaşmıştır. İddiası dahi  çirkin olan, tasvip etmediğimiz,  bu  olay sebebi ile  yönetimimiz tarafından ivedi olarak alınan karar ile her iki futbolcuyla da kulübümüz menfaatleri doğrultusunda  derhal yollarımız ayrılmıştır. İddia edilen bu olaya ilişkin olarak kulübümüz  tarafından İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde suç duyurusunda bulunulmuş  olup, ilgili hukuksuzluğa karışanlar hakkında,  hak ettikleri   yaptırımların  uygulanması için adli süreç başlatılmıştır.  İnegölspor camiasının, şanlı taraftarımızın ve yöneticilerimizin emeklerine ihanet edenler hakkında gerekli  mücadeleye vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

20.12.2022 İNEGÖLSPOR YÖNETİM KURULU

Editör: Haber Merkezi