Hürspor yönetimi, futbolun ve sporun amacının birleştirmek olduğunu hatırlattığı açıklamasında Sahada oynanan bir oyundur futbol. Hürspor taraftarı futbolcusu yöneticisi malzemecisine kadar bir takımdır bütündür, ruhtur ifadelerine yer verildi. Futbolda bazen kötü sonuçlar da alınabileceğini belirten Hürspor yönetimi; bu futbolun doğasında var . Bazen ne kadar istesenizde sonuçlar istediğiniz gibi olmayabilir . Başarıyı ne kadar sahiplensekte başarısızlıktada kulübümüzün futbolcumuzun arkasında durmalıyız. Sahada oynayan her sporcu kardeşimiz elinden gelenin fazlasını verip mücadelesini sonuna kadar etmiştir . Bundan kimsenin şüphesi olmasın bu mücadeleyi kaldıramayacak durumda olanlar zaten artık aramızda değildir denildi. Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi; Haftasonu küçükte olsa sporcu kardeşlerimize yapılan davranışları tasvip etmediğimizi bildirmek isteriz . Elbette taraftarımız iyi sonuçlar ve başarıyı sonuna kadar hakediyor ve alınan bazı kötü sonuçlar onlarıda derinden etkiliyor . Yaşanan olaylar sonucun vermiş olduğu etki ile anlık yanlış anlaşılma ve fevrilik ile gerçekleşmiş olaylardır.

Unutmamalıyız ki sadece Ramazan kardeşimiz değil bu şanlı forma için ter akıtan her sporcu kardeşimiz bizim için değerlidir. Bir olarak birlik olarak bu yollar aşılacaktır.

Hürspor dün kurulan 5 senelik mazisi olan bir takım değil 53 yıllık bir çınar ve bir bütündür . Orhangazide seyircisi değil taraftarı olan tek takımdır.

Taraftarımızla sporcu kardeşlerimiz ile hedefimiz doğrultusunda ilerlemek için birlik ve beraberliğimizi her daim ayakta tutmamız elzemdi.Taraftarımızın her koşulda bu takımın arkasında geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da takımının yanında olacağından şüphemiz yoktur.

Unutmayalım sadece bir Hürspor var...

Kaynak: Tuna Gazetes