2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda gözünü zirveye diken Hatice Kübra İlgün, son olarak İspanya’da düzenlenen turnuvada altın madalya kazanarak hanesine 20 puan daha yazdırdı.

1-3 Nisan 2022 tarihleri arasında İspanya’nın Alicente kentinde gerçekleştirilen ve 2024 Olimpiyat Oyunları'na 20 puan veren G2 Spanish Open Turnuvası'nda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün milli taekwondocusu yine rakip tanımadı. Avrupa’nın en iyi sporcularının yer aldığı organizasyonda ilk turu maç yapmadan geçen Hatice Kübra İlgün, ikinci turda İspanyol Lorena Macia’yı mağlup ederken adını son 16 turuna yazdırdı.

Bu turda Finalndiyalı Ruqia Rahmani ile karşılaşan milli taekwondocu rakibini geçmeyi başarırken, çeyrek finalde karşı karşıya geldiği İtalyan Paulina Armeria’yı da mağlup etti ve adını son 4 sporcu arasına yazdırdı. Yarıfinalde ise Yunanistan’dan Faidra Kalteki’yi de mağlup eden Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Hatice Kübra İlgün, finalde Tayland’dan Phannapa Harnsujin ile karşı karşıya geldi. Finalde de rakibini yenmeyi başaran milli taekwondocu önemli organizasyonu şampiyon olarak tamamlarken, altın madalyanın sahibi oldu.