Yıldırımlı Şampiyonlar "ENGEL" tanımıyorlar!

Yıldırım Belediyesi Bursa Altınokta Görme Engelliler Spor Kulübü, Görme Engelliler B1 Futbol 2. Lig’inde şampiyon olarak 1. Lig’e yükselme başarısı gösterdi.

Genel 23.09.2016, 15:33
Yıldırımlı Şampiyonlar "ENGEL" tanımıyorlar!

Görme Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen Görme Engelliler B1 Futbol 2. Lig 2. Devre karşılaşmalarında Yıldırım Belediyesi Bursa Altınokta Görme Engelliler Spor Kulübü şampiyon oldu.

Kırşehir’de düzenlenen organizasyonda başarılı bir performans gösteren Yıldırımlı görme engelliler, 28 puanla şampiyon olarak 1. Lig’e yükseldi. Yıldırım Belediyesi Bursa Altınokta Görme Engelliler Spor Kulübü, oynadığı 14 karşılaşmada 8 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet alırken 13 gol atıp kalesinde 6 gol gördü.

En yakın rakibinin 1 puan önünde ligi 28 puanla bitiren şampiyon ekip, önümüzdeki sezon Görme Engelliler B1 Futbol 1. Lig’inde mücadele edecek.

Sporculara büyük destek
Yıldırım’ın spor şehri olması yolunda kazanılan lig şampiyonluğunun kendilerini mutlu ettiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Spora gönül vermiş engelli kardeşlerimize verdiğimiz destek neticesinde takımımız önemli bir başarıya daha imza attı. Daha önce Türkiye şampiyonlarında dereceleri bulunan görme engelli futbol takımımız 2 sene içerisinde elde ettiği başarılı sonuçlarla 1. Lig’e yükselme başarısı gösterdi. Futbolcularımızı ve yöneticilerimizi kutluyorum" dedi.

Yurt içi ve yurt dışındaki organizasyonlarda kazanılan şampiyonluklarla Yıldırım’ın adının önümüzdeki yıllarda daha sık söz edileceğine inandığını da belirten Başkan Edebali, Yıldırım Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
banner286

Gelişmelerden Haberdar Olun

@