banner300

Yotube Bursasporx.com

Samet Aybaba "20 senedir söylüyoruz, dinlemediler"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, yeşil-beyazlıları hem sportif hem de ekonomik olarak iyi yerlere getirmek için çalıştıklarını belirterek, "Bunun için genç oyunculara yönelmek lazım, artık futbol oraya doğru gitti. Biz 20 senedir söylüyoruz, dinlemediler. Ülke, futbol ekonomisi olarak battığında arkadaşların aklına geldi, biz yine doğruları yapıyoruz." dedi.

Bursaspor 19.09.2018, 16:25
Samet Aybaba "20 senedir söylüyoruz, dinlemediler"

Samet Aybaba, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında 21 Eylül Cuma günü zor maçlardan birine daha çıkacaklarını söyledi.

Bursaspor olarak iyi oynayan bir takım haline geldiklerini aktaran Aybaba, "Maçların bütünlüğüne, rakibe bakıyoruz. İyi çalışıyoruz. Bu 5 haftalık periyotta şans faktörü bizim yanımızda olsa, biraz da yönetenlerle ilgili sorun çıkmasa, bugüne kadar en çok sorun yaşayan takım biziz diye düşünüyorum, fazla bu konuyu da irdelemek istemiyorum ama belki de 10, 11, 12 puanlı bir takım haline gelirdik." diye konuştu.

"Başakşehir maçına odaklanmak istiyoruz"

Samet Aybaba, ligin ilk 5 haftalık periyodunda en kötü futbolu geçen hafta deplasmanda Çaykur Rizespor karşısında oynadıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Oyuncularımız bizim söylediklerimizin tamamen dışına çıktı. Bloklar arasında her zaman sağladığımız dengeyi sağlayamadık, çok kopukluklar oldu. İlk defa bu kadar pozisyon verdik ve girdiğimiz pozisyonlarda çok etkili olamadık. O nedenle biz o maçı hemen unutup Medipol Başakşehir karşılaşmasına odaklanmak istiyoruz. İyi bir takımla oynuyoruz, biz de iyi bir takımız. Badji iyileşti, takımın orta sahasına daha da güç verecektir. Biraz önce toplantı yaptık, anlattık arkadaşlara, istekliler, coşkulular. Nerede olduklarını biliyorlar artık, futbol şehrinin değerini de biliyorlar. O nedenle bizim için çok keyifli bir maç olacak diye düşünüyorum."

Bir gazetecinin, "İlk 5 haftalık dilimde Video Yardımcı Hakem sisteminde 4 maçta Bursaspor'un etkilendiği görüşleri hakim. Bunun için sizin yorumunuz nedir? Yönetim bununla ilgili bir girişimde bulunacak mı?" sorularına Aybaba, "Evet biraz yanlış kararlar var. Teknik adam olarak teknik bir yorum yapayım; başkanımızla konuştuk. Kendisi de bundan şikayetçi ama tabii bunu fazla birtakım şeyleri bozucu değil de daha doğru yöne yönlendirecek bir şey yapmayı planlıyor. Başkanımız da herhalde onunla ilgili sizlere bir açıklama yapar diye düşünüyorum." yanıtını verdi.

Aybaba, yeni bir takım olduklarını ve 8 yeni oyuncularının bulunduğunu belirterek, "Kadro değişimine gitmeyi, oyuncuların performansları ile ilgili farklı şeyler yapmayı planlıyoruz. Futbol olarak Rize maçı hariç diğer 4 maçtan gerçekten memnun oldum." dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@