Türkiye Basketbol Ligi'nde yer alan Bursa temsilcisi Final Spor'un Kocaeli Belediye Kağıtspor ile oynadığı karşılaşma sonrası ortalık karıştı.

Maç sonrası Final Spor soyunma odasının önüne geiden Kocaeli Belediye Kağıtspor Başantrenörü Murat Yolcu, Final Spor'un Genel Menajeri Mustafa Kemal Makinacı'ya ölüm tehditleri savurdu.

O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

MAKİNACI AÇIKLAMA YAPTI

Yaşanan olayların ardından açıklama yapan Final Spor Genel Menajeri Mustafa Kemal Makinacı sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

Dün Kocaeli'de oynanan maçtan sonra rakip takımın antrenörü olan şahış tarafıma ölüm tehditleri ve ağıza alınmayacak küfürlerle soyunma odamızın önüne kadar gelmiş ve istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olmuştur.Kendisi hakkında savcılığa ölüm tehdidi ve hakaretten şikayette bulunduğunu belirtmek isterim.

Hakkımda küfür ettiğim yönünden basına yalan beyanlarda bulunanlar bu iddialarını kanıtlamakla mükellef aksi halde bulunduğunuz koltuklardan istifa edin. Böyle bir şey varsa da ortaya çıktığı anda ben istifamı sunacağım hodri meydan.Çıkan arbedede yardımcı antrenörümüz, oyuncu ve iki idarecileri tarafından fiziki şiddete maruz kalmış ve ardından darp raporu alınarak sorumlular hakkında hukuk önünde mücadelemiz başladı.

Bir sonraki hikayeyi de basketbol kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Umarım sorumlular hakkında hem federasyon hem de Türk adaleti gereken cezaları verecektir. Mafyatik düzene geçit verilmemesi dileğiyle.

MURAT YOLCU

Editör: Haber Merkezi