Türkiye Basketbol Ligi'nde 4. Hafta mücadelesinde Final Spor, deplasmanda MKE Ankaragücü Basketbol'a konuk oldu.

Zorlu randevunun ilk periyodunda dış atışlardaki yüksek isabetiyle etkili bir oyun sergileyen Ankara temsilcisi, pota altı oyunlarından da verim alınca bu bölümü 26-15 önde geçti. İkinci periyotta bambaşka bir görüntü çizen Final Spor, bu kez savunma direncini artırarak daha akışkan hücumlar gerçekleştirdi. Desin Taylor ile etkili olan Bursa temsilcisi, oyuna ve skora denge getirdi ve devreye 42-42'lik eşitlikle gidildi.

Dönüşte her iki takım da oyun kurgusunu parkeye başarılı bir şekilde yansıtırken, hücum organizasyonlarında sorun yaşamadı. Karşılıklı sayıların görüldüğü bu bölümün ardından Final Spor, Final periyoduna 65-63 geride girdi.

Mücadelenin kader periyodu Final Spor'un başarılı oyununa sahne olurken, önce eşitliği sağlayan Bursa temsilcisi, akabinde Medley-Bacon ve Can Özcan'ın da skorer kimliğiyle oyun hakimiyetini tamamen eline aldı. Rakibine son periyotta yalnızca 12 sayı şansı tanıyan Final Spor, aradaki farkı da açarak son anlarını rahat oynadığı mücadeleyi 90-77 kazandı.

Final Spor'da Deshin Taylor 25 sayı, Medley-Bacon ise 23 sayı ile oynarken, Can Özcan da 16 sayı ile çift hanelere ulaşarak galibiyete katkıda bulundu. Final Spor, böylelikle ligdeki ilk galibiyetine ulaştı.

Editör: Haber Merkezi