S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy’un haberine göre Bursaspor -Serik Belediyeapor maçı hakemi Erdem Temel’in soyunma odası koridorunda sarf ettiği cümle İzmir Bölgesi hakemine yönelik öfkenin boyunu bir kez daha arttırdı. Bursasporluların penaltı itirazına hakemin, ‘Siz işinize bakın’ yanıtını vererek ortamı daha da gerdiği ortaya çıktı.

Karşılaşmada verdiği kararlarla Bursasporluların büyük tepkisini toplayan hakem Erdem Temel’in devre arasında soyunma odası koridorunda Yeşil Beyazlılara yönelik serf ettiği cümlenin öfkenin boyutunun bir kat daha artmasına sebep olduğu ortaya çıktı.

İlkyarının uzatma bölümünde Serik Belediyesporlu oyuncunun ceza sahası dışında yerde kalmasını ceza sahası içinde şeklinde değerlendiren ve penaltı veren hakem Erdem Temel’e Bursaspor teknik heyeti ve kulüp yetkilileri soyunma odası koridorunda kararının yanlış olduğunu söyledi.

HAKEMDEN KÜSTAH YANIT

Bursa Hakimiyet’in elde ettiği bilgiye göre, İzmir Bölgesi B Klasmanı hakemi Erdem Temel kendisine yöneltilen bu eleştiriye, sinirli bir şekilde, ‘Siz işinize bakın’ yanıtını verince Bursasporlular neye uğradığını şaşırdı.

Bu gelişme üzerine hakem Erdem Temel yardımcılarıyla birlikte emniyet güçlerinin koruması altında soyunma odasına yöneldi. Sergilediği bu agresif tutumu ikinci yarıda saha içinde de sürdüren hakem Erdem Temel Bursaspor’un penaltı beklediği pozisyonu görmezden geldi. İzmir bölgesi hakemi maçın son bölümünde Bursaspor kenar yönetiminden antrenör Serkan Türkay, karşılaşmanın bitişiyle birlikte de teknik direktör Ümit Şengül’ü kırmızı kartla cezalandırdı.

Kaynak: Bursa Hakimiyet