Gazeteci Filiz Şentürk’ün Instagram kanalı olan Duyurduk’ta gerçekleştirdiği canlı yayına katılan spor yazarı Adem Vural, Bursaspor’un merhum şampiyon başkanı İbrahim Yazıcı’dan sonraki yönetimlem kötü gidişin başladığını dile getirirken en aşağı gidiş döneminin ise Ali Ay’ın başkanlık dönemine denk geldiğini söyledi.

Ali Ay’ın ilk başkanlık döneminde son 90’lık bölümde kümede kalındığını hatırlatan Vural, “ O maçta (Trabzonspor deplasmanı) galip gelmesek küme düşmüştük.  Ali Ay ve ekibi devam eden yani takip eden sezonun son maçında da Bursaspor küme düştü. Tarih tekerrür etmedi. Türkiye’de çekirge hep sıçrıyor ama Bursaspor için üçüncüye sıçrayamaz üzerine basarlar. Bizim de üstümüze bastılar. Küme düşmenin faturasının sahibi de Ali Ay’dır. En çok da yönetici alacağı olan başkandır. Tüzüğü değiştirip şirketleşmek gerekiyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Ali Ay’a çağrı yapan Adem Vural, “ Süper lig takımlarının içinde Fenerbahçe ,Galatasaray ve Beşiktaş takımlarından sonra en kıdemli takım Bursaspor. Bu takımı Süper Lig’den bir alt lige kim küme düşürdü Ali Ay ve ekibi. Tarihte küme düşüren ! Borçlandıran. Başkan ve ekibi olarak anılmaktansa ! Sayın Ali Ay. Herkesin gönlünden sen geçiyorsun. Kimse dillendiremiyor. Yeniden gel. Aynı ekiple başkan ol. Şehri yönetenler de sana destek olsunlar. Bu takımı ayağa kaldır. Tarihteki algıyı değiştir. Bu görev sana düşer” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi