Frutti Extra Bursaspor Baş Antrenörü Dusan Alimpijevic takım idmanı öncesi Barış Spor Salonu‘nda basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Sezona iyi başladıklarını ifade eden Dusan Alimpijevic, “Sezona beklentinin üstünde başladık ama sonrasında gelen birkaç mağlubiyet yavaşlama göstermiş gibi gözükse de gayet iyi durumdayız. Hala 6 maç kazanmış 3 maç kaybetmiş durumdayız ama sezona iyi bir başlangıç yaptığımızı söyleyebilirim. Tekrar hatırlatmam gerekir ki, bu kulübün Avrupa kupalarında oynadığı 3. sezon ve biz Avrupa kupalarında ilk galibiyetimizi 2 sene önce aldık. Kulübün etrafındaki insanların bu yükselen beklentisini anlıyorum ancak bu iyi gidişata devam edip sağlıklı düşünüp mantıklı devam etmemiz gerekiyor. Özellikle taraftarlarımız ve tüm camiaya bu takımın baş antrenörü olarak teşekkür ediyorum. Bize verdikleri destek bizi farklı yerlere götürdü. Ben böyle bir ortamda, böyle bir işleyişle bu kulüpte çalıştığım için gurur duyuyorum.” dedi.

Geçen sezon Eurocup‘ta final oynadıklarını ve bunun da beklentiyi yükselttiğini ancak bütçe anlamında çok yüksek bir kulüp olmadıklarını ve mali anlamda çok ciddi rakiplerinin olduğunu ifade eden Dusan Alimpijevic, “Bu sezon için daha farklı hedeflerimiz var. Tekrar hatırlatmamız gerekiyor ki bu an içinde bulunduğumuz durum tekrar etmem gerekirse söz verebileceğim tek şey bu takımın vazgeçmeyi reddettiği sonuna kadar savaşacağı ve farklı durumlara gelebileceğidir. Biz ligde ve Avrupa’da en iyi 6-7-8 bütçeden biri değiliz. İçimizde bulunduğumuzda durum oyuncularımız çok savaştıkları için şu an bu durumdayız.” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi