Uzun zamandır tuşlara basmıyorum. Bursaspor'u uzaktan izlemek zorunda kalmıştım. Sitem edenler haklarını helal etsin.

Benim ögrencilerden biri, Hayat Bilgisi dersinde krokiler konusunu işlerken, "kuş bakışı" kavramı yerine "dron görüşü" dedi... Yeni nesilden yeni kavramlar hep geliyor. Ben de Busaspor'un durumuna "dron bakışı" yapalım istedim...

Olmaması gereken her şey oldu ve beklenen sonuçları üzülerek aldık. Bu beklenesi durum, kabulleniş aşamasını kısalttı ve yeni döneme hazırlık aşamasını da hızlandırdı.

3.Lig

3.Lig'den nasıl çıkılır?

Bu sorunun cevabını eksiksiz bilen yok gibi gözüküyor.

Ayrıntılara kimse hakim değil. Kaba çözüm hakkında herkes konuşuyor; tahta açılmalı, iyi başkan ve yönetim bulunmalı, ligin üzerinde kadro kurulmalı vs. vs.

Ama bu kaba çözümler en ağır taş olsa da 3.Lig'de oynamak da çok zor olacak.

Uzun vadeli planlamalar yapacak insanlar ise halâ bunak bunak konuşuyorlar. Konuşulmaması gerekenleri deklare ediyor, konuşulması gerekenleri gündem yapamıyorlar.

Kişisel hırslar, egolar, burnundan kıl aldırmamalar...

Alınan alınsın, kızan kızsın başkanlardan yöneticilere, tribünlerden sosyal medyaya kadar herkes "en doğrusunu" biliyor (!)

Ortak akıl ihtiyacının en çok olduğu dönemde ayrışmaya yol açan muhalefetsi yaklaşımlarla çözümü olan işleri bile zora sokuyorlar.

Siyaset ise ayrı bir boşluk.

Yeni siyasi erkin iyi niyetli olduğu ortada. Ama sanki bu iyi niyeti kuzu postu giymiş kurtlar kapmaya çalışıyor gibi.

Belli bir maddi katkı sağlanma ihtimalini değerlendirmek isteyenlerin niyetini doğru okuyamazsa, bu siyasi erk de fark etmeden bize en büyük zararı verir.

İspiyonlamak gerekiyor!

Evet ispiyonlamak kötü bir şeydir, istihbarat deyip yumuşatmak istemedim bu kavramı, dost düşman demeden, Bursaspor'un menfaati dışına çıkan kişileri ve bu kişilerin ilişkilerini, planlamalarını bilen, duyan ortaya dökmeli her şeyi.

Valla ben ne duyarsam, doğrulatırsam yazarım, kimseden korkum yok. Kendi söyleyemeyen bana yazsın, doğrulansın, isim isim yazmayan namerttir. Öyle "birileri" , "bazı kesimler" falan değil, dümdüz kütük dökerim bu satırlardan, çünkü Bursaspor her şeyin, her ilişkinin üzerindedir!

Dron bakışı ile özetlersek, kimsenin haddini bildiği yok bizler dahil. Her şeye karışıyoruz. Daha oluşumlar aralarında konuşurken bile, olumsuz yorumlarla "sözde Bursasporlulukla" ortalığı karıştırmayı marifet sayanlar çok.

Şu sosyal medyanın etkisini de artık öğrenmeli herkes. Başka camialarla ugraşmayı da bırakıp, tüm sinerjiyi kendimize harcamalıyız.

Laf yetiştireceğimiz yere fikir üretmeliyiz. Bazen ben bile cevap vermeden duramıyorum ama hepimiz bırakmalıyız bu işi.

Yeni ve güzel şeyler olabilir. Olabilirse sahip çıkmalı ve istikrarlı olması için ortak akılla hareket etmeliyiz.

Saygılarımla...