Bursaspor’un Instagram sayfasında Medya Sorumlusu Bartu Kösemsever’in sorularını yanıtlayan Yeşil Beyazlıların kalecisi Çağlar Şahin Akbaba, Coronavirüs sebebiyle evde kalmaları gerektiği için zorlandıklarını aktarırken, “ Hayatımız tempo içinde devam ediyordu. Şimdi bütün gün evdeyiz dışarı çıkamıyoruz sıkıyoruz. Adrenalin ve aksiyon yaşamamız lazım. Taraftarın önüne çıkıp maç oynamak için bir an önce sezon başlasın diye bekliyoruz” diye konuştu.

BURSASPOR HAK ETMEDİĞİ LİGDE

Diğer takımlardan gelen tekliflere rağmen Bursaspor’u tercih etmesini de açıklayan Çağlar, “Bursaspor’un seçilmeyecek bir yönü yok. Tarihi başarılarıyla, taraftarı ve kulübüyle büyük bir camiadayız. Yalçın Koşukavak benim tam istediğim tarz hocaydı, oyunsal anlamda… Gaziantep’teyken de istemişti orada olmamıştı. O isteyince düşünmeden geldim. İyi ki de buraya gelmişim. Tesisleri görünce Bursaspor’un kalite ve hak etmediği bir ligde olduğunu hissetmiştim. Taraftar olarak güçlü 12 bir numaramız var” açıklamasında bulundu.

6 HAFTA SONRA GEREKEN YERDEYİZ

Bursaspor formasıyla ilk maçını Eskişehirspor deplasmanında giydiğini hatırlatan genç eldiven, “Eskişehir’de Bursa’da gibiydim. Taraftarın desteklerini hissedince kendime güvenim geldi, her maç üzerine koyuyorum. Kötü bir sezon geçmiyor daha da iyi olacak, 6 hafta sonra gereken yerde olacağız, şampiyonluğu getireceğiz” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK BURSASPORLU EŞİMDİR

Bursaspor tezahüratları içerisinde beğendiği marşı da dile getiren Çağlar, “Uğrunda mesafeleri sürekli evde de söylüyorum. Arabesk versiyonunu yapmışlar onu söylerken eşim de ‘sesin kötü’ diyor. Benim gözümde en büyük Bursasporlu eşim Beril’dir. İçerde ve deplasmanda her maça geliyor… Çok eleştiri de yapıyor, çalım attığım ya da ileri çıktığımda ‘saçma sapan hareketler yapma, ben sana demiyor muyum’ diyor” diye konuştu.

ŞAMPİYONLUK BAZUKASI KADRAJA SIĞMAYACAK

Alınan galibiyetlerin ardından yaptığı bazuka hareketinin anlamını da açıklayan Çağlar Şahin Akbaba, “Zorlu bir maçın ardından soyunma odasında gözüme çarpmıştı ben de kullandım. Bazukanın uğurlu geldiğine inanıyorum. Mesafesi uzun bir bazukayı sezon sonuna hazırlıyorum, kadraja girmez diye düşünüyorum. Erzurumlu olduğum için 25 numarayı giydim. Beyaz eldiven ve krampon takıntım var. Aksi halde kalede rahatsızlık duyuyorum” diye konuştum.

KEŞKE BATALLA İLE OYNAYABİLSEYDİM

Bursaspor’un efsane oyuncusu Pablo Martin Batalla’nın çok yetenekli ve büyük bir oyuncu olduğunu vurgulayan Çağlar Şahin Akbaba, “Keşke onunla aynı takımda olabilseydim, onumla çalışsaydım. Türk futbolundaki oyunculara idol olarak gelişimine katkı sağladı. İyi bir oyuncu geldi geçti” dedi.

3 MAÇ BİZE ŞAMPİYONLUK SİNYALİ

Bursaspor’da unutamadığı kimi maçların şampiyonluğun belirleyicisi olduğunu açıklayan genç eldiven, “İstanbulspor, Ümraniyespor ve Adanaspor maçlarını unutamam. Ümraniyespor maçını 10 kişiyle son saniyede çevirdik, Adanaspor maçının son saniyelerinde Özer Hurmacı ağabey bizi galibiyete taşıdı. Benim bazı totemlerim var. Ve bence bu goller ‘şampiyonluk geliyor’ dedirtiyor” diye konuştu.

4’TE 4 ATARLARSA ELDİVENLERİ ÇIKARTIRIM

Antrenmanların son derece zevkli geçtiğini özellikle Anıl Karaer ile Selçuk Şahin’i kızdırmaktan keyif aldığını vurgulayan Çağlar Şahin Akbaba, “4’te 4 atan olursa eldivenleri çıkarırım. Bana 4 şutta 4 gol atana hediye vereceğimi söylüyorum. Kışkırtınca idman zevkli oluyor, onlar sinirlendikçe ben de keyif alıyorum” açıklamasında bulundu.