Bursaspor formasıyla çıktığı 18 maçta 9 gol atıp 6 da asist yapan ve takımın rakip filelere gönderdiği 15 gole direkt katkı koyduğu sezonu değerlendiren Çağatay Yılmaz “Kendim ve takımım için çok zor geçen bir sezonu geride bıraktım. Gerekli dersleri çıkardım. En zor kısmı oynamadan geçen ilkyarı oldu.

Bir futbolcu için toptan, sahadan ve taraftarından uzak kalmak cezaların en büyüğü. Aslında böyle bir durumla karşılaşacak herhangi bir hatam da olmadı. Bunların hepsini geride bıraktım ve sadece işime odaklandım. Kimseye cevap verme amacıyla değil, sadece takımımın başarısı için mücadele ettim.

xcagatay-yilmaz-gol-seinci-sirt-eller.jpg.pagespeed.ic.rfOkMGWfAY

Attığım goller, yaptığım asistler eğer Bursaspor’umuzu bir adım ileriye taşıdıysa ne mutlu bana. Bu sezonu böyle geçirdik. Şimdi daha iyisini başarmak için yeni bir meydan okuma zamanı geldi. Bu performansımın altına düşmemek adına daha çok çalışıp, daha çok mücadele edeceğim. Ve en önemlisi Bursaspor’umuzu layık olduğu yere çıkarmak için tüm performansımı ortaya koyacağım.

Bu sezon bana desteğini esirgemeyen, en zor anımda bile varlıklarını hissettiren taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl zirveye oynayacak bir Bursaspor’un sözünü şimdiden veriyorum. İkinci yarının büyük bir bölümünde taraftarımızdan uzak kaldık.

xcagatay-yilmaz-el-halay-jpg-1024x606.jpg.pagespeed.ic.Utf1ij78a6

Önümüzdeki sezon onların desteğiyle çok daha iyi yerlere geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. İçinde yeşil-beyaz sevgisi barından herkese şükranlarımı sunuyorum.

Her şey büyük, şampiyon Bursaspor için.” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi