Bursaspor Kulübü’nde 22.04.2022 tarih 7405 sayılı kanuna istinaden Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan ve yapılması Tüzük Genel Kurul toplantısı yapıldı. Yüzüncü Yıl Atatürk Sütaş Stadyumu’nda yapılan toplantıya sadece 36 üye katıldı. 

IMG-20231015-WA0021

Genel Kurul Divan Başkanlığına, verilen dilekçe ile Ayhan Barışıcı, Başkan Yardımcılığına Çetin yıldız, katip üyeliğe ise Ertan Karadere ve Ahmet yıldırım seçildi. 24 dakika süren genel kurulda oybirliğiyle yeni tüzük kabul edildi.

Divan Başlık Kurulu Başkanı Galip Sakder, yaptığı açılış konuşmasında, ilginin azlığına dikkati çekerek, "Allah sonumuzu hayır etsin.Tüzük kongresi için toplandık. 35 kişiyiz. Yazık. Bu bir Bursaspor yönetimi ya da sevmediğimiz bir konu için toplandığımız bir konu değil. Tüzük bu. Öyle inanıyordum ki, bu tüzük için misafirlerin dahi çok geleceğine inanıyordum ama maalesef. Bu Bursaspor'un namusu gibi bir şey. Yönetimler gelip geçecek ama bu tüzük Bursaspor'umuzu temsil edecek bir tüzük. Ne kadar, ne söylesem boş." dedi.

20231015_123424

Divan Başkanlık Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Batur ise, "7405 sayılı yasa Nisan 2022'de meclisten geçti ve 26 Nisan 2022'de resmi gazetede yayınlanarak yasalaştı. Kulüplere de süre verildi, kulüplerin yeni yasa ile uygulandırılabilmesi için son tarih 26 Ekim'di. Kulübümüz de tüzük kongresi düzenledi. Birçok arkadaş görev aldı. Gerçekten burada daha farklı görüntü bekliyorduk. Ama öyle bir yere geldik ki Bursaspor sevdalıları, üçüncü şahıslar tarafından sonu olmaz davanın içindeki insanlar olarak görülüyorlar. Ben bu düşüncede değilim. İyi ki kulübün geleceğine sahip çıkanlar var. Son Bursasporlu bitmeden, bu kulüp bitmeyecek." diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi