Avusturya'nın Windischgarsten Kasabası'ndaki Dilly Resort Otel'de yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek Bursaspor Avusturya'daki ilk antrenmanını ise akşam gerçekleştirecek. Harekete öncesinde Pablo Batalla, Şamil Çinaz ve Ricardo Faty kamp öncesi düşüncelerini aktardılar. 
 
Pablo Batalla: “ Kamptan en iyi şekilde dönmek istiyoruz”
Arjantinli futbolcu Pablo Martin Batalla kampa hareket öncesinde yeni gelen futbolcularla birlikte iyi bir takım olacaklarını belirtti. Batalla, “Her kamp gibi bu kampta çok önemli olacak. Bizim ilerleyen dönemlerde elde edeceğimiz şeylere hazırlık olacak. Takımın kaynaşması ve hazırlık maçları açısından çok önemli. Bunlardan en iyi şekilde faydalanarak kamptan dönmek istiyoruz.  Yeni gelen arkadaşlarımız bence çok iyi adapte oldular. Şuana kadar her şey yolundaydı. Önümüzdeki kamp boyunca birlikte olacağımızı düşünürsek kaynaşmaları çok daha iyi olacak. Şuan her şey harika gidiyor” dedi.
 
Şamil Çinaz; “ Kampta takım ruhu gelişecek”
Bursaspor'un tecrübeli isimlerinden Şamil Çinaz, Avusturya kampının hem kendisi hem de takım için çok önemli olduğunu vurguladı. Topuğundan geçirdiği ameliyat sonrasında durumunun iyiye gittiğini belirten Şamil, “Sezonun son bölümünde yaklaşık 3 ay topuğumda sorun vardı. Tatilde geçmesini bekledik ancak geçmeyince maalesef ameliyat olduk. Şimdi iyiye gidiyorum. Günden güne bakarak en kısa zamanda inşallah takımla birlikte çalışmalara başlayacağım. Şimdi ilk hafta takımla çalışamadım. Tüm arkadaşlarımız tanışma fırsatım oldu ama kaynaşma şansım olmadı. Avusturya kampında hep birlikte olacağız. Sohbet edip, idman yapacağız. Takım ruhunu geliştireceğiz. Takım ve benim için önemli bir etap olacak” dedi.
 
Ricardo Faty: “ Yeni oyuncular kendilerini evlerinde gibi hissetmeye başladı" 
Fransız futbolcu Ricardo Faty ise “ Kamp çok önemli. Yeni oyuncularla kaynaşma fırsatı elde edeceğiz. Sadece 1 hafta geçmesine rağmen yeni oyuncular kendilerini evlerinde gibi hissetmeye başladılar. Oraya gitmek iyi olacak çünkü hazırlık maçları oynayacağız ve takımın bağlarını kuracağız”  dedi.
31 Temmuz'da Türkiye'ye dönecek olan takımımızın kamp kadrosunda yeri alan futbolcularımız ise şöyle; 

KAMP KADROSU 
"Harun Tekin, Mert Günok, Muhammed Şengezer, Ataberk Dadakdeniz, Erdem Özgenç, Serdar Kurtuluş, Tomas Sivok, Vieux Sane, Ertuğrul Ersoy, İsmail Konuk, Aziz Eraltay, Emre Taşdemir, Bünyamin Kasal, Şamil Çinaz, Merter Yüce, Ricardo Faty, Bilal Kısa, Furkan Özçal, Cristobal Jorquera, Pablo Martin Batalla, Yonathan Del Valle, Sercan Yıldırım, Mert Örnek, Deniz Yılmaz, Tomas Necid, Kubilay Kanatsızkuş, Sinan Bakış, İsmail Can Çavuşluk, Balasz Dzusdzsak"

MİLLİLER AVUSTURYA'DA KATILACAK
Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ülkelerinin milli takımlarında yer alan Balasz Dzsudzsak, Tomas Sivok ve Tomas Necid, 25 Temmuz'da Avusturya kampına dahil olacak.

4 HAZIRLIK MAÇI
Bursaspor Avusturya'da kamp yapacağı süre içerisinde 4 özel maç yapacak. Maçların programı şöyle:

21 Temmuz 2016 Perşembe (Yerel saat 18.00): Bursaspor-FK Mlada Boleslav (Windsichgarsten Stadı)
25 Temmuz 2016 Pazartesi (Yerel 18.30): Bursaspor-SV Austria Salzburg (Salzburg Das HeimStadı) 
27 Temmuz 2016 Çarşamba (Yerel 19.00): Bursaspor-SK Vorwarts Steyr (Steyr Vorwärts Stadı) 
30 Temmuz 2016 Cumartesi (Yerel 18.00): Bursaspor-SV Darmstadt 98 (Liezen Sport Merkezi)