Sevgili Bursasporlular,

Dünya'da yaşanan futbol kaosu ortadayken, sosyal medya üzerinden gördüğüm kadarıyla bizler bir an bile Bursaspor'dan ayrılmadık. Ertelendiği gün hangi duygulardaysak hala aynı duygulardayız.

TFF 'nin açıklamalarını hepimiz dikkatle takip ediyoruz.

30 Nisan'da yapılacak toplantıdan çıkacak açıklamaları da bekliyoruz.

Gidişat ile ilgili öngörüleri hep beraber takip ediyoruz.

Kamp süreci ve ardından planlanan sıkılaştırılmış maç programını belki de bizler kadar bekleyen yoktur.

Futbolcuların evde geçirdiği süreçteki antrenman çalışmalarına kadar takipteyiz.

İnstagram üzerinden yapılan canlı sohbetlerde oyuncularımızı izliyoruz. Mental olarak iyi dönme derdindeyiz ki asla fiziksel eksikliği kabul edecek durumda değiliz.

Daha ilk maçtan itibaren hasret dolu taraftar, sahada rakibi boğazlayan bir timsah izlemek isteyecek. Mazeretler kimseyi ilgilendirmeyecek. Bu sene bu ligden çıkılacak.

Maddi anlamda bataklıkta burnumuza kadar gömülüyken, son çırpınışlarımızla kurtulma derdindeyken, hiç bir mazeret ait olduğumuz lige çıkmamıza engel olamamalı.

Diğer takımların da hedefleri halâ canlı. Bir anda Hatay 3.sıraya biz 1.sıraya bile çıkabiliriz. Tabi aynı şekilde altıncılığa bile dua edeceğimiz hallere de düşebiliriz. Kalan maçlar çok sıkı bir konsantrasyon gerektiriyor. Hakemlerin de nasıl döneceği çok önemli. Performansları çok takımın kaderini etkileyebilir. Biz yeteri kadar etkilendik; inşallah hakkımızla çıkarız ve kimselerin de hakkı çalınmaz.

Herkesin işi zor. Teknik direktörlerin de zor, oyuncuların da zor, taraftarın da zor. Maçları başlatma fikrini hayata geçirirken muallakta olan tek soru : Ya bir futbolcu hastalanıp ölürse n'olacak? Allah korusun!

Bu sebeple tedbir alınırken sıfır riskle planlamalar yapılmalı.

Oyuncuların da psikolojisi önemli tabi.

Yerli oyuncularda pek sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum ama yabancılara pek güven olmaz.

İcraati onlar gerçekleştireceği için de en haklı olanlar onlar. Sağlık riski olmayan ortamlarda oynamaları lazım.

Gerekirse maçlardan önce 14 günlük karantina kampı yapıp, test olup öyle oynanmalı.

Biz tabi bir anda taraftar duygularıyla farklı arzularımıza kapılıyoruz ama hepimiz önce insan hayatı diyoruz. Maçlar ile ilgili söylenen, yazılan her şey şartların normale dönmesi durumunda geçerlidir. Aksi bir durumda hepimiz çok üzülürüz.

Ramazan sürecinde de tedbirleri gevşetmeden, özellikle bayrama erebilirsek bayramlaşmalarda da tasarrufa gitmekte fayda var. Tabi Bilim Kurulu o sürece erdiğimizde nasıl açıklamalar yapar, yasaklamalar ne halde olur bilemem. Allah muhafaza eylesin.

Ne diyelim..?

Kendi inançlarım gereği tedbir alıp, dua ediyorum. Herkes, artık bilinen tüm tedbirleri sabırla uygulamaya devam etmeli.

Saygılarımla.