Bursaspor Kulübü 'Remzi Cinoğlu’nun Açıklaması Hakkında' başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Kulüp Başkanımız Sayın Recep Günay’ın geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir yayında, önceki yönetimlerce satılan taşınmazların geri alınması adına açılan davalara ilişkin yapmış olduğu açıklamalara karşılık olarak Remzi Cinoğlu tarafından asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı” olduğu yönünde kabulü mümkün olmayan söylemlerde bulunulmuştur. Kendisinin Başkanlık yaptığı dönemde alınmış olan 05.05.1997 tarihli yönetim kurulu kararı ile taşınmazın satışına karar verilmiş olup başkanımız Sayın Recep Günay’ın belgelere dayalı açıklamalarının “asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı” olarak nitelendirilmesi nedeni ile ilgili yönetim kurulu kararını kamuoyu ile paylaşmak zarureti doğmuştur. 

Bu kararı alan yönetim kurulunun seçildiği Genel Kurul’da, Kulübün taşınmazlarının satışına ilişkin bir gündem maddesi bulunmadığı gibi Genel Kurul tarafından Yönetim Kuruluna verilmiş herhangi bir taşınmaz satış yetkisi de bulunmamaktadır. Genel Kurulca verilmiş bir yetki olamamasına rağmen taşınmaz satışı yapılması nedeni ile açılmış olan ve yargılaması devam eden hukuk davasının yanısıra, gerekli araştırma ve soruşturmanın yapılması için ayrıca yarın itibariyle Savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

remzi-cinoglu-nun-aciklamasi-hakkinda_1654d12a7b6769

remzi-cinoglu-nun-aciklamasi-hakkinda_1654d12a21a7ed

Remzi Cinoğlu ne demişti?

DUYURU

Olay Haberin, olay.com.tr adlı internet sitesinde 01.11.2023 tarihinde yayınlanan "Bursaspor hangi arazilerin peşinde?" başlıklı haberinde Bursaspor Başkanı Recep Günay 'in bahsettiği, "...Remzi Cinoğlu ile ... sattığı arazileri geri alıyoruz." söylemindeki “sattığı araziler" tanımı, asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı olduğundan, kamuoyunu aydınlatmak için, olayın doğrularını açıklama zorunluluğu doğmuştur: Başkanlık dönemimde yapılan herhangi bir arazi satışı yoktur. Başkanlık dönemimden önceki yönetim, 05.04.1996 yılında, müteahhitle, anılan araziye 21 adet fabrika binası yapılmasına dair gayrimenkul satış vaadi ve kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmış olup bu sözleşme uyarınca müteahhit yapması gereken toplam 21 adet fabrika binasının inşaatını benim yönetim dönemim olan 1997 yılında bitirip, yine sözleşme uyarınca Bursaspor a vermesi gereken 11 adet fabrika binasını teslim ederek, üzerine düşen edimlerini yerine getirdiğinden, Bursaspor da, anılan sözleşme uyarınca yapılan 10 adet fabrika binasını müteahhide devrederek üzerine düşen edimlerini yapmıştır. Burada, başkanlık dönemimi ilgilendiren ve başkanlık insiyatifi ile yapılan bir satış yoktur.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Remzi Cinoğlu

Editör: Haber Merkezi