Son dönemde yaşadığı ekonomik darboğaz sebebiyle zor günler geçiren Bursaspor’da yine yeniden kongre rüzgarları esmeye başladı. Yeşil Beyazlı camia TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta son maçla kümeye tutunurken, camia ise kötü gidişin nedenlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunmaya devam ediyor.

kulubumuzun-30-baskani-omer-furkan-banaz_1621b7c768b045

İLK OTURUM 17 HAZİRAN’DA

Bu gelişmelerin ışığında toplanan Bursaspor yönetim kurulu, kongreye gitme kararını verdi. Yeşil Beyazlı yöneticilerin aldığı karar doğrultusunda ilk oturum 17 Haziran’da gerçekleştirilecek. Çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci oturum 25 Haziran’da çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak. Bursaspor camiasının ileri gelenleri ise mevcut başkan Ömer Furkan Banaz ile yola devam edilmesi yönünde fikirlerini beyan ediyor.

xomer-furkan-banaz-tekjpgpagespeediczijr7d5wkf

DESTEK VE FIRSAT VERİLMELİ

Döviz kurundaki farklılık hariç ekonomik anlamda yeni borçların eklenmemesi, mali disiplinin sağlanması ve altyapı oyuncularına sağlanan fırsat sayesinde bir barış ikliminin sağlanmasına dikkat çeken camianın söz sahipleri, Banaz ile yönetici arkadaşlarına olan güvenlerini beyan etti. Yapılacak olan kongrenin Başkan Banaz’ın ‘güven oylaması’ amacı gütmesini isteyen camia, kent dinamiklerinin yeni sezonda destekleriyle ligin ikinci yarısında transfer tahtasının açılmasıyla TFF 1’nci lig iddiasının yeniden konuşulabileceği görüşünde birleşti. Ömer Furkan Banaz’ın ise henüz bir karar vermediği, aday olmama ihtimalinin ise masada durduğu öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi