Yeşil-beyazlı kulüpte takımın ağabeyi konumundaki bazı futbolcuların 8 milyon lirayı bulan bedellerle oynatılmasına karşın Vakıfköy Futbol Akademisi’nden gelip A takımda oynayan genç futbolculara aylık 7 bin 500 ile 10 bin lira dolayında ücret verilmesi acı bir gerçeği ortaya çıkardı. Kendi çocuklarına üvey evlat muamelesi yapıldığını belirleyen Recep Günay yönetimi sözleşmeleri sona eren futbolculardan başlayarak gerekli iyileştirmeleri yaparak yeşil beyazlı oyuncuların moral motivasyonlarına üst seviyeye çekti.

50’ŞER BİN LİRA CEP HARÇLIĞI

Başkan Recep Günay, “Sözleşmeleri biten kardeşlerimiz geldiğinde aldıkları rakamları öğrenince üzüldük. Onlara çok büyük haksızlık yapıldığını gördük. Bugün 7 bin 500 liraya çay ocağında bir insan çalıştıramıyorsunuz ama Bursaspor’un profesyonel takımında aylık 7 bin 500 liraya, 10 bin liraya oyuncu oynatıyorsunuz. Diğer tarafta yıllık 6 milyon, 8 milyon garanti ücrete oynayanlar var. Çocuklarımıza ister imza atın ister atmayın, geçmiş dönemdeki mağduriyetinizden dolayı 50’şer bin lira cep harçlığı vermek istiyoruz dedik. Bu kararımızı memnuniyetle karşıladılar. Hepsiyle de anlaşmaya vardık. Tüm oyuncular arasında ücret uçurumunu garanti ücret, maç başı ve ligde elde edilecek sıralamaya göre belirlediğimiz bonuslarla elimizden geldiğince ortadan kaldırmaya çalıştık ” dedi.

YALÇIN HOCA’YA TEŞEKKÜR EDERİM

Göreve seçildikleri 2 Temmuz’dan bu yana transfer tahtası kapalı olan Bursaspor’un mevcut oyuncularını koruması için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Recep Günay, şunları söyledi: “Bir taraftan sözleşmeleri sona eren futbolcularla anlaşırken, diğer taraftan eski kaptanlarımızdan ve teknik direktörlerimizden Yalçın Gündüz ile görüşüp anlaşma sağladık. Yalçın Hoca’ya teşekkür etmek isterim. Hiçbir ücret talep etmeden boş mukaveleye imza attı. Bursaspor için üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduğunu söyledi.”

BAŞARIYA GÖRE ÖDEME YAPILACAK

“Takımımız ilk 10’a girerse 300’er bin, play-off’a kalırsa 600’er bin, şampiyon olursa 900’er bin lira futbolculara ekstra ödeme yapacağız. Yaptığımız çalışmalar ve imzaladığımız sözleşmelerle Bursaspor’un sahaya çıkacak kadrosunu belirledik. Diğer arkadaşlara da kulübümüze yaptıkları hizmetler için teşekkür ederiz.

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi