Resmi yazı beklediklerini aktaran Bursaspor Başkanı Recep Günay, “İstanbul yolunda bir benzinlik yeri için görüşmelerimiz var. Bir yazı bekliyoruz. Kulübe kalıcı olarak nakit getirebilecek şeylerin peşine gittik. Teminatı yatıracak bir formül bulduk. 12-13 milyon lira verecekler. Bursaspor adına Özlüce’de çarşı yapılacak. Yazıyı alabilirsek bizim kontrolümüzde olacak. Her yıl 14-15 milyon lira nakit akışı sağlanacak. Bunlar yasal” dedi.

Recep Günay ayrıca, 1997 yılında satılan kulübün bir yerini kulübün üzerine geçirmek için çalışma yürüttüklerini dile getirdi. Günay, “1997 yılında satılmış 14,5 dönümlük yeri çıkardım. Bunu kimse bilmiyordu. Bu yerin içinde fabrika, işhanı var. Bursaspor’un büyük bir açığını kapayacak bir gayrimenkuldür. Bu yerin önümüzdeki günlerde kulübün üzerine geçeceğine inanıyorum. Satışı yanlış yapılmış, o günkü yönetimin haberi olmadan satılan bir yer burası. Kim nasıl yaptıysa, bunun bedelini ödeyecekler” şeklinde konuştu.

recep-gunay-jdafgu3

Kulübün yaşaması Bursalıların elinde

Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelere destekleri için teşekkür eden Günay iş dünyasına çağrıda bulundu. Günay, “Bütün yükü sadece belediyelere atmamalıyız. Bursa’nın Ticaret Odası, organize sanayileri var. Aslında bu yük onlar için solda sıfırdır. Ne hikmetse duymazdan, görmezden geliyorlar. Hedef hep Belediye ama asli yükü de Bursaspor değil belediyenin. Bursaspor’un yaşaması Bursalıların elinde. Biz burada gelip geçiciyiz. Bursaspor Bursa’nın markasıdır. Gelin bu markaya sahip çıkın. Geçmişe kızmışlardır hesap sorulmadı diye. İşte biz hesap soruyoruz. Gelin, Bursaspor’a sahip çıkın” dedi.

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi