Bursasporlu futbolcular bunu ilk kez yaptı

Kampın takım adına çok iyi geçtiğine işaret eden Bursaspor’un Çağlar Şahin Akbaba, İbrahim Üzülmez'in en çok önem verdiği nokta olan mücadele yönlerini geliştirdiklerini söyledi.

Bursaspor 15.01.2020, 20:05
Bursasporlu futbolcular bunu ilk kez yaptı

Kamp süresince yaptığı çalışmalarda mücadele düzeylerini artırmak için savaşmayı öğrendiklerini kaydeden Çağlar, “İlk kez farklı çalışmalar yaptık. Kondisyon, topun arkasına geçme, toplu hale hareket etme gibi. Bunları kısa zamanda sahaya yansıtarak bu kamp sürecindeki çalışmanın karşılığını elde etmek istiyoruz. Yalçın Hoca zamanında biraz daha riskli ve pasa dayalı oyun sistemi vardı. İbrahim Hoca’nın sisteminde biraz daha mücadele ve savaşmaya yakın bir oyun sistemi var. Bu ara da bizim için iyi oldu. İnşallah hocanın söylediklerini, savaşma mücadelesini sahada gösteririz. Bursaspor taraftarını da mutlu edecek sonuçları alarak hep birlikte sezon sonunu hayırlı bir şekilde mutlu geçirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"OYUN HIZINDA HOCALARIN DA ETKENİ OLUYOR"

Türk futbolundaki oyun hızına dair de düşüncelerini paylaşan genç eldiven, "Oyun hızı konusunda hocaların da etkeni oluyor. Her hocanın farklı sistemi var, bazı hocalar sadece kendisinde topun kalmasını istiyor, bazıları hızlı oyunu tercih ediyor. Bu hocalardan kaynaklanan bir şey. Tabii en önemlisi altyapıda çalışmalarla bu daha iyi olmaya başladı, inşallah her takım bunu yapmaya başlar. Ne kadar altyapıda futbolu daha net ve düzgün öğrenirsek, ilerideki profesyonel futbol yaşantısında oyun hızında daha etkili oluyor. Onun en büyük sebebi temel bilgiyi altyapıdan iyi almak" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@