Bursa'da gazetecilerle bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa BozbeyBursaspor ile ilgili gelen soruyu da yanıtladı.

"Bursaspor'daki sürecin ne kadar içindesiniz.Gelinen son noktada sizin değerlendirmeniz nedir?" sorusuna yanıt veren Bozbey şu ifadeleri kullandı:

Sinan Başkanın benden talebi olmadı. Hangi talebi olduğunu bilmiyorum. Olumsuz karşılanmadı. Biz hiç bir randevu talebini olumsuz karşılamıyoruz. Akşam 2.30'da eve gittim. Yarıma kadar belediyede misafir ağırladım. İnanın herkesi kabul etmek istiyoruz. Fakat zaman sınırlı. Biz de kendimize çalışma payı ayırmamız gerekiyor. Bursalılardan özellikle istiyorum. Biraz öteleyelim sonra hep beraber görüşeceğiz herkesle kucaklaşacağız. Biraz Büyükşehir ile ilgili işleri tamamlamadık. 

Buski ayrı belediye, şirketler ayrı belediye. Üç tane farklı yapının oluşturduğu bir konsorsiyumdan bahsediyorum. Üstesinden geliriz. 20 yıllık kent yöneticiliğimiz var. Doğru bilgilere ulaşmamızın sebebi de bu. 15 günnde bir çok kişi ulaşamaz. Eriştiğiniz bilgilere 6 ayda bilmeyen insanın ulaşması mümkün değil. Biz nerede neyin olabileceğini yaklaşık tahmin ediyoruz. Biliyoruz. Oralardan baktığımızda ortaya çıkarabiliyoruz. Sinan Başkanın randevu talebi red edilmiş değil. Tam tersine görüşürüz de. Bu arada yarın akşam bir toplantı var. Yarın akşam o toplantıda olacağız. Bursasporun geleceği ile ilgili önemli toplantı olacağını düşünoyurum. Bursaspor'un bu konumda olması hepimizin içini acıtıyor. Doğru bulmuyoruz. Yapılan yanlışların ne olduğunu herkes biliyor. Sokaktaki gence de sorsanız rahatlıkla ifade ediyor. Bu yanlışların ortadan kalması için nedenler var.

Editör: Haber Merkezi