Bursaspor'un sağlık kurulunda bulunan isimleri sırası ile incelemek gerekir ise ilk isim Dr. Müjdat Enginsu olacaktır. İstanbul Üniversitesi'nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olan Dr. Müjdat Enginsu, Uludağ Üniversitesi'nin Tıp Fakültesinde ihtisasını yaptıktan sonra ise 1986 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında uzman olmuştur. Bu uzmanlığının yanı sıra Spor Hekimliği de yapmakta olan Dr. Müjdat Enginsu, hem yurt dışında hem de yurtiçinde pek çok bilimsel çalışması ve yayınları olan bir isimdir. 2011-2012 sezonunda ise Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu üyesi olarak görev almıştır.

Bursaspor'un sağlık ekibinde olan bir diğer isim ise başarılı Dr. Şafak Selimoğlu'dur. Uludağ Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi'nden mezun olan Dr. Şafak Selimoğlu; travma ve resüsitasyon, Aile Hekimliği , İşyeri Hekimliği, İlk Yardım Eğitmenliği ve eğitici eğitmenliğinin yanı sıra aynı zamanda Futbolcu Sağlığı Eğitim İnterbahis sertifikalarına sahip olan bir isimdir. Recep Lokmanoğlu ise başarılı bir fizyoterapisttir. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi'nin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunu olan Recep Lokmanoğlu, Pamukkale Üniversitesi'nde sporcu sağlığı üzerine yüksek lisansına devam eden bir isimdir.2007-2008 sezonundan beri ise Bursaspor'da görevini devam ettirmektedir.

Bursaspor sağlık ekibinde olan bir diğer isim ise İlker Arıbaş'tır. 2013-2014 sezonundan itibaren Bursaspor kulübünde fizyoterapist olarak görevini yerine getirmektedir. Amsterdam Hollanda doğumlu olan Harun Dobruca, 1999-2008 tarihlerinde Denizlispor'da görev aldıktan sonra 2008 yılından günümüze kadar Bursaspor'un sağlık ekibinde takıma hizmet veren bir masördür. 1999 tarihinde Selçuk Üniversitesi'nin BESYO Bölümü'nden mezun olan Erol Korkmaz, yüksek lisans eğitimini ise Konya Selçuk Üniversitesi'nde bitirmiştir. Ardından masörlük yapmaya başlayan Erol Korkmaz tam 9 yıl boyunca Konyaspor'da görev aldıktan sonra ise 2008 tarihinden itibaren Bursaspor'un sağlık ekibinde yer alarak masörlük görevini devam ettiren başarılı isimlerden bir diğeridir.

Son olarak Bursaspor'un sağlık ekibinde görev alan bir diğer isim olan Mustafa Övüş ise, 2014 sezonu başlangıcından günümüze kadar Bursaspor kulübünün masörü olarak görevine devam etmekte olan başarılı bir isimdir.