Cumartesi sabahı Van seferine maceralı bir şekilde çıkan Bursaspor’un yolculuk çilesi nihayet bitti! Sabahki ilk uçuşta Van pistini 2 kez pas geçen ve şiddetli fırtına nedeniyle yere inemeyen uçak, yeniden yükselip Elazığ’a iniş yapmıştı. Bursaspor’un uçağı, 2. kez uçtuğu Van’a bu kez ilk denemesinde saat 13.45 sularında nihayet inebildi.

İLK UÇAK İNEMEMİŞTİ

Bu sabah saat 09.00’a ek uçak seferinin konması üzerine dün geceyi Ankara’da bir otelde geçiren 39 kişilik kafile, sabah Van uçağına binmişti. Ancak, Van Havaalanı’nda aşırı rüzgar olması nedeniyle uçak, 2 kez pisti pas geçmiş ve yere inememişti. Piste inme denemeleri sırasında yeşil-beyazlı ekip, uçağın sallanması nedeniyle büyük heyecan yaşamıştı. Van’a inemeyen Bursaspor’u taşıyan uçak, daha sonra Elazığ’a inmek zorunda kalmıştı. Uçak, yakıt ikmalinin ardından Van’a tekrar gitme kararı almıştı.

GÖNDEN: NİHAYET GELDİK

Telefonla ulaştığımız Bursaspor Sportif Direktörü Mustafa Gönden, “İlk uçuşta Van pistini 2 kez pas geçtik ve inemedik. Ancak Elazığ’dan yaptığımız ikinci uçuş sonucunda başarıyla Van'a indik ve nihayet geldik” şeklinde konuştu.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Bursaspor kafilesi, Van Havaalanı’ndan geniş güvenlik önlemleri eşliğinde, kalacağı otele doğru yola çıktı. Maç saatine kadar otel ve çevresinde, Van güvenlik güçlerinin, geniş önlemler alacağı ve ilgisiz kişileri otele yaklaştırmayacağı bildirildi.

MAÇ PAZARTESİ SAAT 14.00’TE

Seyircisiz oynanacak Vanspor maçı, TFF tarafından pazartesi günü saat 14.00’e ertelenmişti.

Editör: Haber Merkezi