Van seferine maceralı bir şekilde çıkan Bursaspor’un yolculuk çilesi bugün de devam ediyor. Timsah, hâlâ Van’a ulaşamadı. Bu sabah saat 09.00’a ek uçak seferinin konması üzerine dün geceyi Ankara’da bir otelde geçiren 39 kişilik kafile, sabah Van uçağına bindi.

2 KEZ PİSTİ PAS GEÇTİ

Ancak, Van Havaalanı’nda aşırı rüzgar olması nedeniyle uçağın 2 kez pisti pas geçtiği ve inemediği bildirildi. Piste inme denemeleri sırasında yeşil-beyazlı ekibin, uçağın sallanması nedeniyle büyük heyecan yaşadığı ve yüreklerin ağza geldiği öğrenildi.

ELAZIĞ’A İNDİ, TEKRAR DENEYECEK

Van’a inemeyen Bursaspor’u taşıyan uçak, daha sonra Elazığ’a inmek zorunda kaldı. Uçağın kaptanının, saat 12.00 itibarıyla yakıt ikmali sonrasında Van’a tekrar inmeyi deneme kararı aldığı ifade edildi.

GÖNDEN: VAN’A İNEMEZSEK OTOBÜSLE GİDECEĞİZ

Uçağın içinde beklerken ulaştığımız Bursaspor Sportif Direktör Mustafa Gönden, “Van pistini 2 kez pas geçtik. Şu an uçakta yakıt ikmalini bekliyoruz. Eğer hava durumu uygun olursa ineceğiz. Aksi halde Elazığ’dan 7,5 saat otobüsle Van’a gitmek durumunda kalacağız” diye konuştu. Bursaspor’un bu yolculuğunun nasıl ve ne zaman sonuçlanacağı merakla bekleniyor.
Seyircisiz oynanacak Vanspor maçı, TFF tarafından pazartesi günü saat 14.00’e ertelenmişti.

Editör: Haber Merkezi