Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde Bursaspor İnfo Yatırım, sahasında Bahçeşehir Koleji'ni ağırladı.

Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu'nda oynanan mücadelenin ilk periyodunda her iki ekip de oldukça skorer bir görüntü çizdi. 5. dakika konuk ekibin 15-12'lik üstünlüğü ile geçilirken, önce Floyd, ardından Hamilton ve Michineau'nun sayılarıyla skor avantajını eline geçirerek maçta hakimiyet kuran Bursa ekibi, ilk periyodu Brown'ın da son saniye basketiyle 27-24 önde tamamladı.

Bursaspor İnfo Yatırım - Bahçeşehir Koleji Foto Galeri: Bursaspor İnfo Yatırım - Bahçeşehir Koleji

İkinci periyodun ilk anlarında Mutaf'ın üst üste basketleriyle Bursaspor İnfo Yatırım, farkı 6'ya çıkardı. Ancak cevap veren konuk ekip, kısa sürede skoru 32-32'ye eşitledi. Yeniden ritim bulan Bursa ekibi, Brown'ın dış atış isabetiyle skoru 44-35'e getirdi.  Bu bölümde karşılıklı basketler görülürken avantajını koruyan Bursa temsilcisi, soyunma odasına 53-48 üstün gitti.

Dönüşte hücumda hata yapmayan Bursaspor İnfo Yatırım, Brown ve Young'ın üst üste basketleriyle farkı yeniden açtı. 22. dakikada skor 64-51'e gelirken ev sahibi 15 sayılık fark yakaladı. Periyodun ortalarından itibaren savunma direnci ortaya koyan Bahçeşehir Koleji'ne karşı hücumda aksamayan Bursa ekibi, final periyoduna da 81-70'lik üstünlükle girdi.

Karşılaşmanın son periyodunda her iki ekip de oldukça dengeli hücumlar ortaya koydu. Berkay'ın dış atış isabeti, Hamilton'ın da smaç basketiyle oyunda ritmi tamamen elinde tutan Bursaspor İnfo Yatırım, parkeden de 104-91'lik galibiyetle ayrıldı.

Editör: Haber Merkezi