Ali Ay başkanlığındaki yönetim kurulunun davetine Bursaspor başkan adayları Ahmet Bozdemir ve Lemi Keskin yönetim kurulu listelerindeki yönetici arkadaşları ve Bağımsız Denetleme Kurulu Adayı Yalçın Cambaz katılırken, Hüseyin Akdemir ise yurt dışında bir iş görüşmesinde olduğu için iftara iştirak edemedi.

Başkan adı Ahmet Bozdemir "Başkanımızı öncelikle tebrik ediyorum, hayırlı uğurlu olsun. Bizlerde Başkanımızı kırmadık ve bütün yönetim kurulu arkadaşlarımıza katıldık. Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyordu, inşallah bugünden itibaren başaracağız. Ben eskiden olduğu gibi her zaman kulübümün yanındayım her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber bir loca satın aldık. Bu birlik ve beraberliği bozmazsak güzel günler bizi bekliyor. Herkesin başkanımıza ve yönetim kuruluna destek olması gerekiyor. Biz bir seçime girdik ve biz kaybetsek te kazanan Bursaspor oldu" dedi.

İftarda konuşan Bursaspor Başkanı Ali Ay "Seçim öncesinde söylediğim gibi kucaklayıcı olacağız dedik, ilkini bu akşam gerçekleştiriyoruz. Başkan adaylarımızdan Lemi Keskin ve Ahmet Bozdemir iftarımıza katıldılar, onlarla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Hüseyin Akdemir’de katılacaktı fakat onun acil yurt dışı seyahati çıktı ve katılamayacağını belirtti. Buradaki amaç Bursasporun kazanması, Bursaspor’da gündem mali başarı ve sportif başarı bununla ilgili konuşmalar yapıyoruz ve kendi aramızda tartışıyoruz. Bu akşam ile sınırlı kalmayacak inşallah daha sonrada tartışacağız. Kendilerine katıldıkları için çok teşekkür ediyorum. Hepimiz Bursasporluyuz bir amaç için çalıştık ve kongre gittik. Kongre üyeleri teveccüh gösterdiler ve beni seçtiler. Fakat bu Lemi Keskin de olabilirdi, Hüseyin Akdemir de olabilirdi, Ahmet Bozdemir de olabilirdi. Ben ölene kadar Bursasporluyum eğer onlar seçilseydi bende yanlarında olurdum. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Ali Ay’ın davetinden dolayı teşekkür eden başkan adayı Lemi Keskin "Ali bey çok nazik bir şekilde tüm adayları tesislerimizde ağırlamak istediğini söyledi, ben ve ekibim tam kadro olarak bu davete katıldık. Kendilerine bu nazik davetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizde Bursasporumuz için hayatımız boyunca çalıştık, ölene kadarda çalışacağız" dedi.

Denetleme Kurulu adaylığına bağımsız olarak aday olan ve kazanan Yalçın Cambaz "Başkanımıza ve yönetim kuruluna nazik davetleri için teşekkür ediyoruz. Bizim amacımız seçilen yönetimi rahatlatmak, çalışmalarına değer katmak adına bu oluşumun içerisinde yer almaktı. Bundan sonrada mali tablo ile alakalı ve idare edilen idari yapı ile alakalı yönetim kurulumuza bazı tavsiyelerimiz ve önerilerimiz olacak, ilerleyen süreçte yönetimimize bu konularda önerilerde bulunacağız" dedi.

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç ise şu şekilde konuştu "Bursa’da bir ilki yaşadık. Bu daveti sayın Başkan Ali Ay’ın yapıp bütün arkadaşlarımızı bir araya getirmesi Divan Kurulu Başkanı olarak beni çok onurlandırdı. Kendisine teşekkür ediyorum. Her şey birliktelik ve beraberlikle olur. İnşallah güzel günler bizi bekliyor" dedi.