Bu sayede daha verimli tarım arazileri ile dolup taşan Bursa’nın futboldaki altyapısı resmi olarak tam da o zaman faaliyete geçirilmiş oldu. Son zamanlarda adından çokça öz ettiren alt yapı süper ligi resmen oyuncu üretmektedir.

Altyapı kurulduktan sonra  koordinatörlük görevini ise şimdiye kadar önemli isimler yürütmüştür. Erhan Erdener, Gündüz Özcebe ve Hasan Bora, 1967’den beri oluşturulan ilk düzenin ilk teknik yöneticileriydi. Özellikte de Hasan Bora 1973 yılından 1989 a kadar gerçektende kısa aralıklarla çok uzun bir süre alt yapı koordinatörü olarak görev yapmıştır. Bora’dan sonra devamla Basri Ukuşer, Feridun Özdiker, Kemal Batmaz, Sinan Bür, tekrar Hasan Bora, Ercüment Şeftalioğlu, Turan Şen, Beyhan Çalışkan, , Adnan Örnek ve Faruk Korkmaz bu çok önemli grevi üstlenmişlerdir.

Bursaspor takımının altyapısının ilk dönemlerimde eğitim alıp ta A takıma anında katkı koyan Modabet futbolcuların en önemlileri ise Kemal Batmaz, Sedat Özbağ, Sedat Özden, Sinan Bür idi.

Bursaspor takımının altyapısı son zamanlarda yetiştirdiği oyuncular ile Türkiye’nin gündeminden kesinlikle hiç düşmedi. Son 11 yıl içerisinde yetişen futbolcular arasında Süper Lig’de forma giyen çok önemli isimlerde bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

Emin Aladağ, Metin Akan, Şenol Can, Serdar Kulbilge, Orhan Alemdar, Fatih Şen, Ediz Bahtiyaroğlu,  Taner Demirbaş, Tamer Coşkun, Serdar Kurtuluş, İsmail Haktan Odabaşı, Sercan Yıldırım, Mustafa Er, Serkan Kurtuluş, Eren Albayrak, İsmail Özgür Göktaş. Daha sonra da Mehmet Al, Volkan Şen Bekir Ozan Has, Serdar Aziz, , Muhammet Demir ve Okan Deniz dikkat çeken isimler arasında yer almaktadır.

Bursaspor takımının altyapıda farklı kategorilerde mücadelesini sürdürüyor. En büyük olan yaş kategorisinde A2 ligi takımına, Elit Akademi liginde   U-14,U-15, U-16, U-17, U-18 sırasına göre takımlarına göre katılmaktadır. U-13 takımı ise şimdilik yerel ligde mücadele etmektedir. Bursaspor takımının altyapısı Genç Milli Takımlara çok farklı sayıda genç oyuncusunu yollamanın da gururunu yaşamaktadır