Türkiye’nin en önemli futbol şehirlerinden birisi olan Bursa’da, altyapısıyla parmak ısırtan Özlücespor’un tesis sorunu bitmiyor. Özellikle altyapısı ile dikkat çeken ve alt yaş liglerinde büyük başarılara imza atan Özlüce ekibi artık kendisine söz verilen tesislerini istiyor. Halen idman için tam 8.5 km uzaklıktaki Fethiye Spor Tesisleri’ne giden Özlücespor’da Başkan Tayfun Sertkaya tepkisini dile getirdi.

başkan.jpeg

Sertkaya, “U-15 Ligi’nde şampiyon olduk. U-14 Elit Ligi’nde lider olarak yolumuza devam ediyoruz. Bize söz verildi. Bu sözde durulsun. Turgay başkan çok iyi niyetli çalışıyor ancak hem bizi hem de eski Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in köyünü unuttu. Başkanımız Mustafa Bozbey de hep yanımızda bize destek veriyor. İnşallah en kısa sürede bu isteğimizin yapılmasını istiyoruz” dedi.

özlüce-detay.jpeg

DAHA FAZLA OYUNCU ÜRETİMİ

Özlücespor Başkanı Tayfun Sertkaya ayrıca tesisleri olması halinde çok daha futbolcuyu Bursa’ya kazandıracaklarını belirtti. Sertkaya, “Gerçekten hem teknik ekibim hem de oyuncularımız çok özverili çalışıyor. Biz tesislerimiz olmadığı halde bu başarıları elde ettik. Eğer tesisimiz olsa Bursa futboluna çok daha fazla oyuncu yetiştirebiliriz. Bizim ne tesisimiz ne başka bir şeyimiz var. 1 lira gelirimiz yok. Allah’tan sponsorlarımız var. Günal Et sahibi Mesut Günal’ın çok büyük katkıları var. Marka Makas Kuaför Hasan Akkaya, Sonset Emre bey, Çevik Ofset Metin Çevik, malzemede Besim bey ve Hakan Spor Hakan beye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Özlücespor ayrıca geçen sene tam 28 oyuncusunu başka takımlara verdi. Bunlardan 16 kişi Nilüfer Belediyespor’a giderek orada da şampiyonluk yaşadı.

Editör: Haber Merkezi