ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde Bursa Uludağ Basketbol, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu'nda Galatasaray Çağdaş Faktoring'i ağırladı.

Karşılıklı basketler ile başlayan zorlu randevunun ilk 5 dakikasında güçlü bir savunma örneği gerçekleştiren Bursa ekibi, Cheryl Harrigan'ın üst üste kaydettiği dış atış isabetlerine engel olamayınca oyun hakimiyetini rakibine teslim etti. Simon Mitchell'in sayılarıyla fark çift hanelere çıkarken, ilk periyodu Bursa temsilcisi 24-14 geride kapadı.

WhatsApp Görsel 2023-10-15 saat 15.53.51_781ad376

İkinci periyodun başında Vanloo'dan da skor katkısıyla alan konuk ekip farkı korurken, Bursa Uludağ Basketbol, Trinity Baptiste'nin hücumlardan ayakta kaldı. Ancak periyodun ortalarında Vanloo'dan gelen üst üste iki dış isabeti farkı çoğalttı. Bu bölümde tamamen oyundan düşen Bursa temsilcisi, Baptiste ile sayılar buldu fakat devreyi 54-41'lük skor dezavantajıyla tamamladı.

Dönüşte yine Mitchell ile hücum ritmini sürdüren konuk ekip, Tuba Poyraz'ın da skor katkısıyla daha rahat bir oyun sürdü. Çift hanelerdeki farkı koruyan İstanbul ekibi, kader periyoduna da 77-61 önde girdi. Son periyotta Büşra Akbaş'ın dış atış isabetiyle fark 18'e çıktı. Bir anda vites artıran konuk ekip skoru 97-70'e getirerek, son 5 dakikaya 27 sayılık farkla girdi. Kalan anlarda Bursa Uludağ Basketbol varlık gösteremeyince, parkeden 103-78 mağlup ayrıldı.

Editör: Haber Merkezi