Yıldırım Belediyesi, gençlerin sporla daha fazla vakit geçirebilmesiiçin sağlıklı ortamlar oluştururken kentin spor altyapısını güçlendirmekamacıyla ilçeye spor kompleksleri ve halı sahaları kazandırıyor. 

YB (11)-3

Yıldırım Belediyesi, Siteler Mahallesi’ne halısaha ve spor parkı kazandırdı. Çalışmaları tamamlanan spor tesisini düzenlenentörenle hizmete açtı. Programa, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanısıra Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Gökhan Dinçer, Yıldırım İlçe KaymakamıMetin Esen, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, İlçe Milli EğitimMüdürü Mustafa Sevinç, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Demirci, İlçe EmniyetMüdürü Sakip Yalta, Bursa VakıflarBölge Müdürü Dr. Haluk Yıldız, İl Başkan Yardımcıları Nurettin Özbağkıran veŞahin Biba ve vatandaşlar katıldı. Siteler Spor Tesisi’nin bünyesinde; bin 836metrekareye sahip halı saha ve spor parkı bulunuyor.

YB (10)-5

Göreve geldikleri günden bu yana gençlerin daha güvenli ve sağlıklıortamlarda spor yapmalarına olanak sağlamak adına ilçeye Akçağlayan, Yiğitlerve Beyazıt halı sahasını kazandırdıklarını ve Fidyekızık Sahası’nı sil baştanyenilediklerini ifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Gençlerimizden gelen talepüzerine Siteler ve Samanlı Mahallesi’ne de 2 yeni futbol sahası kazandırdık.Bunun yanı sıra Demetevler Mahallesi’ne de halı saha kazandırmak içinçalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onu da yakın zamanda tamamlayıp hizmete açacağız.Bugün açtığımız Siteler Halı Sahası ve Spor Parkı da Yıldırım’ın spor kentikimliğini güçlendirecek ve gençlerimiz için güzel bir hizmet olacak. Yıldırım’ahayırlı olsun” dedi.

YB (12)-5

8 YENİ SPOR TESİSİ VE 6 KADIN SPOR MERKEZİ

Yıldırım’ın tarih, kültür ve medeniyet kenti olduğu kadar aynı zamandabir gençlik ve spor kenti olduğunun altını çizen Başkan Oktay Yılmaz,“Yıldırım’ın gençlik ve spor kenti kimliğini güçlendirecek hizmetleri bir birhayata geçiriyoruz. Bursa’nın en büyük spor kompleksi olan Naim SüleymanoğluSpor Kompleksi’ni, sil baştan yenileyip daha modern ve donanımlı halegetirdiğimiz Mimar Sinan Spor Kompleksi’ni, Sıracevizler İlyas Kader SporMerkezi’ni, Karapınar Gençlik ve Spor Merkezi’ni hizmete açtık. Dr. Sadık AhmetGençlik ve Spor Merkezi’ni ilçeye kazandırmak adına süratle çalışmalarımızısürdürüyoruz. Yıldırım’a 8 yeni spor tesisi, 6 yeni kadın spor merkezikazandırdık. 4 spor tesisinde çalışmalar devam ediyor. Geride bıraktığımız 4,5yılda; yaz-kış spor okullarında 160 bin evladımıza, sosyal sorumlulukprojelerinde 31 bin 900 çocuğumuza, özel gereksinimli bin 270 bireye veailesine, kadın spor merkezlerinde 48 bin kadına; toplamda ise 241 binvatandaşımıza spor ve eğitim hizmeti verdik. 2019 yılından bu yana yaptığımızhizmet ve eğitimin karşılığını alıyoruz. Sporcularımız katıldıkları ulusal veuluslararası turnuvalarda toplam 3 bin 357 madalya ve 192 kupa kazandılar” diyekonuştu.

BüyükşehirBelediyesi Başkan Vekili Gökhan Dinçer, “7’den 70’e herkesin faydalanacağı butesisin Yıldırım’a hayırlı olmasını diliyorum ve Başkanımız Oktay Yılmaz’ıbaşarılı hizmetlerinden dolayı kutluyorum” dedi.  Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen,“Gençlerimiz için yapılan hizmetleri önemsiyoruz. Onlar için yapılacak her işi destekliyoruz.Gençlerimiz için ne kadar nitelikli alanlar oluşturursak onları çevreseltehditlerden o kadar koruyacağız. İlçemizdeki bu hizmetlerin artarak devamettiğini görüyoruz. Bu hizmetlerinden ötürü Yıldırım Belediye Başkanı OktayYılmaz’a teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı. Program, protokol ve gençlerin açılışkurdelesini kesmesi ile sona erdi.

Editör: Haber Merkezi