Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Gökyüzü Hava Sporları Kulübü tarafından Orhangazi belediyesinin destekleri ile yapılacak olan Bursa Cup yamaç paraşütü etkinliklerine Türkiye'nin dört bir yanından yamaç paraşütü meraklılarının katılması bekleniyor.

1724376 Gurle Daginda Yamac Parasutu Heyecani Basliyor 667Aa9C47C9C3

Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Gökyüzü Hava Sporları Kulübü tarafından düzenlenen, 2024 " Bursa CupOrhangazi Gürle Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması Bursa Kupası 29-30 Haziran tarihleri arasında Gürle dağında gerçekleşecektir. 2 gün boyunca sürecek olan Yamaç Paraşütü mesafe yarışması Bursa Kupası 30 Haziran Pazar günü saat 17:00'da Yarışmada dereceye girenlerin ödül töreni ile son bulacaktır.

Web Whatsapp 2024 06 25T142848 395 667Aa9F58409C

Etkinliklere destek verecek olan Orhangazi belediye başkanı Bekir Aydın yaptığı açıklamada  " Spor şehri bir Orhangazi için her geçen gün daha farklı alanlarda spor etkinlikleri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan yaz spor okullarımızın başvuruları devam ederken Bu hafta sonu da düzenleyeceğimiz yamaç paraşütü etkinliğimiz ile Orhangazi semaları yamaç paraşütleri ile rengârenk bir hale gelecek. Ülkemizin her noktasından katılan farklı yarışmacılarla beraber güzel bir hafta sonu geçireceğiz. Ben bütün hemşehrilerime, hafta sonu yamaç paraşütü etkinliğimize bekliyorum. Orada hem güzel bir müsabaka izlerken hem de iyi bir hafta sonu geçireceğiz dedi."

Editör: Haber Merkezi