Rakibiyle Porsuk Spor Salonu'nda karşı karşıya gelen Bursa Büyükşehir Belediyespor, ilkyarıda üstün bir oyun sergiledi. Ligde oynadığı 9 maçta 8 galibiyet alan ve maç fazlasıyla liderlik koltuğunda oturan Bursa Büyükşehir Belediyespor, 8 maçta 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 yenilgi ile 9. sırada bulunan rakibi karşısında ilkyarıda özellikle Melike Kasapoğlu, Büşranur Şaş, Elif Çağla Şen. ve Sude Çifçi ile goller bulurken, üstünlüğü kaptırmadı.

Mücadelenin ilkyarısını 19-15 önde tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor,  ikinci yarıda da etkili oyununu sürdürdü. Karşılaşmanın 47. dakikasını 27-20 üstünlükle geçen Bursa Büyükşehir Belediyespor, maçtan da 30-25 galip ayrıldı. Bursa Büyükşehir Belediyespor, bu sonuçla ligdeki 10. maçında 9. galibiyetini alırken, ilkyarıyı da galibiyetle tamamladı.

SALON: Porsuk

HAKEMLER:  Ahmet Serhat Sefil, Aykut Piroğlu

ESKİŞEHİR HENTBOL: Arzu Aydoğan,  Aleyna Demirel 4, Rümeysa Eleren 2, Buğu Sönmez 13, Seda Zafer 1, Rabia Er 5, Alin Kabadayı, Behiye Perişik

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Eda Köşker, Sude Çiftçi 6, Melike Kasapoğlu 9, Güliz Kahraman 3, Büşranur Şaş 3, Elif Çağla Şen 5, Ela Yıldız 2, Busenur Binay, Çağla Güleç 1, Damla Güleç 1, Lena Mot, Beyza Ata, Hazal Çitil

İLKYARI: 15-19

İKİ DAKİKA CEZALARI: Seda Zafer, Alin Kabadayı 2), Behiye Perişik (Eskişehir Hentbol), Güliz Kahraman (Bursa Büyükşehir Belediyespor)

Editör: Haber Merkezi