Edinilen bilgiye göre daha önce Orhanelispor sahasındaki karşılaşmada da olaylar çıktığı ancak Orhanelispor yöneticilerinin araya girmesiyle büyümeden önlendiği öğrenildi.

Demirtaş Ömer Halisdemir stadyumuna alınan rövanş maçının 75. dakikasında gelen gol sonrasında sahada gerginlik arttı. İnegöl Orhaniyespor yöneticilerinin ve taraftarlarının da sahaya girip rakip takıma yabancı cisimlerle saldırmasıyla Orhanelisporlu futbolcular hastanelik oldu. Sosyal medyadan da canlı olarak yayınlanan maçta yerde baygın halde yatan Orhanelisporlu futbolcuya İnegöl Orhaniyesporlu futbolcuların defalarca tekme attığı kameralara yansıdı. Başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan futbolcuların tedavileri devam ediyor.

Kargaşa sonrası sahaya giren Çevik Kuvvet Ekipleri İnegöl Orhaniyesporlu yönetici ve taraftarları sakinleştirmekte güçlük çekti. 

Hakemin maçı iptal etmesiyle birlikte Orhanelispor'un yaralı oyuncuları hastaneye kaldırıldı. Maçı izlemek için sahada olan ve maç sonrası açıklama yapan ve  Orhanelispor Kulübü ve Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt "Bizlerin yapması gereken gelecek nesillere nitelikli ve ahlaki değerlerin himayesinde olacak bir sporsal faaliyet alanı bırakmak olmalıyken, ne yazıkki bugün oynadığımız maçta biz bu anlayışımıza çok ters düşecek bir durumla karşılaştık.

Bu tarz spor müsabakalarına şiddet tohumlarını ekmemeliyiz. Saha içinde mücadele her zaman olacaktır. Kazanmak veya kaybetmek olacaktır. Sporcu arkadaşlarımızın arasında ufak tefek atışmalar illaki olacaktır. Ama bizim kabul etmediğimiz bir şey varki kulüp yöneticileri her zaman sağduyulu olmalı ve kendi taraftarını yatıştırmalıdır.  

Fakat bugün gözü dönmüş bir kulüp yöneticisi ve oyuncu grubu ile karşı karşıya kaldık. Rakip takımın hocası maç boyunca bizim oyuncularımıza ağıza alınmayacak hakaretler etmiş, kendi taraftarını özellikle galeyana getirmiştir. Bunun sonucunda tüm oyuncularımız rakip takımın yedek kulübesi, tirübünü ve başkanı tarafından ilk maçta olduğu gibi bugünde yine organize bir şekilde art niyetle tahrik edilmiş ve sonucunda arkadaşlarımızı darp etmişlerdir" dedi.

Fair-play ruhuna yakışmayan bu olayların yasal takipçisi olacaklarını belirten Başkan Aykurt İnegöl Orhaniye Spor Kulübünü de kınadığını belirtti.

Editör: Haber Merkezi