1963'ten beri sadece 1 kez şampiyon olabilmiş ama o şampiyonluğun getirilerini doğru kullanamamış bir kulübün fertleriyiz. (Düşündükçe kahrolmak kolay değil!)

Hasreti kupa olmayan, derdi şampiyonluk olmayan, futbolda şehrin adını en üste koymaktan başka beklentisi olmayan, nice baskılara ve üzerine oynanan oyunlara rağmen vazgeçmeyen; sahadaki mücadeleyi, tabeladaki skora tercih eden, armanın manevi varlığı için tüm maddiyatlardan kendini soyutlamış bir camianın fertleriyiz.

Kar demeden, kış demeden lig fark etmeksizin renklerinin peşine koşan,bu yolda canını verenlerin olduğunu unutmadan şerefli galibiyetlerin şahitleriyiz...

Evden izleyeninden tut da en uzak deplasmana kadar gidenlerin, gururu da hezimeti de paylaştığı taraftarlarız.

Cefakâr ama cefasını sinesine gömmeyi bilen nesillerin bıraktığı koktukları, şimdilerde doldurmaya çalışan insanlarız...

Biz "Bursaspor"uz dediğimizde sadece bir futbol kulübünden değil, yılların başarı açlığına rağmen, tertemiz kaşıklarıyla bir lokma mücadele ile doyan kalplere sahip, uğradığı onca haksızlığa, yıllarca heba ettirilen emeklere rağmen hâla sevdasından vazgeçmeyen bir camiadan bahsediyoruz.

Şehrin tek takımı, şehrin en büyük markasından bahsediyoruz.

Soyup soğana çevrilen, bir verenin bin alıp gittiği ama asla tükenmeyen varlığımızdan bahsediyoruz.

Yok olmanın eşiğinde zannedip, muhasebesine ve bulunduğu lige bakıp da bizi küçümseyen ya da kendine denk görenler olabilir ancak bilinmelidir ki istediğiniz kadar bitiniz kanlansın, istediğiniz kadar bizi küçümseyin, bu ayazı yiyen Bursasporluların hafızasından silinmeyeceğiniz gibi, tenhadaki özrünüz de kabul olmayacak, İstanbul'daki sahipleriniz de sizi bizim ağırlığımızın altından kurtaramayacak!

Bursa şehrinin bölünmüşlüğü siyasi de olsa maddi de olsa hepsi Bursaspor'a sırt çevirmenin bedelini ödeyecek.

Bu kara günlerde, bu zor günlerde, kimler bizlerin yanında, kimler karşımıza dikilme cüretini gösteriyor hepsini not ediyor bu camianın hafızası.

Sürüneceğimizi, hatta yok olacağımızı hayal edenler, bu rüyalarından bizlerin başarıları ile uyandırılacaklar.

Biz Bursaspor'uz !

İnananlar için sabretmek zûl değildir!

Zaman, bugün hor görmeye başladığınız, gücünü kaybettiği için devirebileceğinizi zannettiğiniz Bursaspor zamanı değil, zaman bu şehrin vefalısını ve nankörünü tespit ettiğimiz zamandır.

Bizi sahada yenebilirsiniz... Ancak bizim kimliğimizi yenemezsiniz!

Biz "sadece" kendi şehrinin takımını tutan, derdi apaçık ortada olan insanlarız. Kimsenin gölgesinde değil, Uludağ'ımızda uluruz !

Zor günlerimiz oldu, daha da olacak ama hiçbir Bursasporlu bu armanın anlamını unutmayacak.

Hiçbir Bursasporlu aidiyeti olmayan başarılar için minnet etmeyecek.

Hiçbir Bursasporlu paranın ve hilenin getirisine göz yumup sahte şampiyonluklar kutlamayacak!

Tertemiz yaşayacak, tertemiz ölecek!

Biz kimiz?(!)

Biz "yalnız bırakılmış" değil,

TEK BAŞINA tüm hegomanyalara başkaldıran BURSASPOR'UZ!

Saygılarımla...