Bursaspor üzerine oyunlar oynanıyor,dediğimizde inanmayanlar bile, son maçlardan sonra her şeyi anladılar.

Camiamız dün sosyal medyadan Türkiye Gündemi'ni sarsacak şekilde tepki gösterdi.

#BursasporDüşmanıHakemler etiketiyle, duygu ve düşüncelerini dile getiren paylaşımlarını yaptılar.

Yapılan hataların ve yanlışların farkında olunduğunu gösterdiler.

Bu alt ligde, ayrımcılık ya da yandaşlık bekleyenler şerefsizdir.

Bursaspor olarak tek dileğimiz adalettir . Rakiplerimiz bizi sahada yensinler,bükemediğimiz bileği öpmesini bilecek kadar şerefimiz var bizim.

Algı oyunları,kulis çalışmaları,hatır şikeleri vs. ihtiyaç duyanlar, kazandıkları haram puanların hesabını er geç vereceklerdir.

Elbette futbol hatalar oyunu.

Hakemler de hata yapacak,oyuncular da. Bizim lehimize de hatalar yapılıyor zaman zaman ama hocamız çıkıp bunu dillendirecek kadar dürüst davranabiliyor. Futbol sınırları içerisinde yapılan münferit hatalara herkes maruz kaldığı için biz de maruz kalıyor ve tahammül edebiliyoruz. Ancak, bize yapılan hatalar ya da kasıtlı yaklaşımlar, uzun vadede cezalı oyunculara sebep olması yanısıra , skoru etkileyecek bariz hatalarla da dolu. Bu da net biçimde üzerimizde operasyon yapılmaya çalışıldığını gösteriyor. Buna inanmak istemesek de ortadaki olaylar net biçimde delil olarak duruyor.

Madem durum böyle, hak arayışının iki ana kolu olmalı:

Taraftar tepkisi ve yönetim tepkisi.

Taraftar, gerek bireysel gerek toplu olarak üzerine düşen tepki görevini yerine getiriyor.

Son aldığım bilgilere göre ise Mesut Mestan ve ekibi de ellerinden geleni yapıyorlar,kendi güçlerince.

Yönetimin zaaflarını fazlaca dile getirmek yerine, arkalarında durmak, onların da elini kuvvetlendirecektir.

Varsa hesabı olan, kapatsın o defteri ve sezon sonunu beklesin. Hepimiz bu geminin içinde olduğumuza göre, süreç içerisinde destegimizi esirgememeliyiz yönetime. Bariz şekilde muhalif olduğunuzu belirtip,yine de desteğe el vermelisiniz.

Ben mesela Mestancı değilim ama şu süreçten sonra kesinlikle Mestancı olacağım. Bu süreç sona erdiğinde, yanlış bulduğum her şeyi yine yazar yine söylerim. Ama kalan 9 maç süresince hak arayışında kim varsa ona destek olacağım. Bu senin bir twitin de olabilir, başkanın da. Artık safları sıklaştırma zamanı, sene sonu gelene kadar bu yönetim var ve ben bu yönetimi destekleyeceğim. Sonrasına bakarız . Belki mevcut yönetime desteğe devam ederiz,belki de yerine geçecek daha güçlü bir adaya destek veririz. Ama hepsi 2 Mayıs'tan sonra...Bilmem derdimi anlatabildim mi?

Bahsetmiş olduğum,tepkinin imi ana kolu birleşip tek yumruk olursa, etkisi de ona göre artar.

Kimse saf değil,kimsenin ipiyle de kuyuya inilmez. Yönetimi eleştirmeye devam edeceğim, tepkilerini sert ve somut atmaları gerektiğini hep yazdım, buradan da dile getireyim:

Sen Bursaspor Başkanı'sın; zirveye yürüyüş sessiz olmaz...

Saygılarımla...