Beni tehdit ederek varacağınız yer, Bursaspor'un menfaatine gidiyorsa boynum kıldan incedir.

Bursaspor, kötü günlerin ardından yeni bir başlangıç yapmıştır.

Gelinen süreçte tüm camiayı tek çatı altında toplayabilecek bir başkan bulunamamıştır ama başkansız da kalmamıştır.

Görülecek çok hesap vardır;  yönetici bazında da futbolcu bazında da taraftar bazında da. Ancak, özellikle ilk günden itibaren yeni oluşumun olumsuzluklarını dile getirenlerin (bazıları) kesinlikle Bursaspor’un menfaatini düşünerek hareket etmemektedir. Gerek normal medyada gerek sosyal medyada herkes kimin ne olduğunu bilmektedir.

Hasbelkader yazdığım köşe yazılarında ya da sosyal medya paylaşımlarımda, gerek yönetici, futbolcu konusunda gerek tribün hakkında yıkıcı/ olumsuz eleştiriler yapmadığımı, algı yanıltmalarına aklım erdiğince müdahale ettiğimi  okuyanlarım bilir.Bu süreç öyle de devam edecektir, söz veriyorum.

Şahsımın hiç bir yöneticiyle dolaylı ya da doğrudan bir çıkar  ilişkisi yoktur. Hiç biriyle herhangi bir mekanda buluşmuşluğum,dostluklarım da yoktur.Onlar beni  tanımaz, ben onları. Sosyal medyanın tanışıklığı haricinde çoğuyla  da bağlantım yoktur.

Tek gayesi Bursaspor’u seven çocuklar yetiştirmek olan bir öğretmenim. Yürüdüğüm yolda destek aldığım, alamadığım kişiler ve  kurumlar havsalamda mevcuttur.

Beni tehdit eden, hakaret eden herkes için de açık adresim bellidir (!)

Kimsenin adamı olmadan yürüdüğüm bu onurlu yolda, Bursaspor sevdasıyla yetişen öğrencilerimle beraber, menfaat dışı her olgunun, algının karşısında durarak yürümeye de devam edeceğim.

Benden yana rahatsızlığı olan hangi yönetici, futbolcu, basın mensubu, tribüncü varsa, her zaman konuşmaya, olayları ve fikirleri yeniden değerlendirmeye hazırım.

Ancak kullanılan tehdit dilinden asla korkmadığımın, kalabalıkla tenhanın farkını çok iyi bildiğimin herkes tarafından bilinmesini isterim.

Arkamda ne büyük medya patronu var ne de zengin çevre. Medya grubundaki saygın programcı, gazeteci, yazarları tenzih ederek söylüyorum , ben bu güce sahip olsam da menfaatine kullanacak kadar şeref yoksunu değilim.

Beni tanıyan tanımayan herkese özetle sözüm şudur:

Tertemiz şampiyonun tertemiz bir taraftarıyım. Bir Allah’a baş eğerim, bir ondan korkarım. Öğretmenlik mesleğinin kutsal saygınlığını bozmamak için küfürden, kavgadan uzak duruyor oluşum, cendereden geçmediğimiz, geçemeyeceğimiz şeklinde algılanmasın.

Bırakın beni!

Ben hatalı da olsa yanlış da olsa gördüğüm her şeyi yazayım. Ben olayları, duyulmadan önce yazayım derdi olan biri değil, olduktan sonra yorumlamaya çalışan biriyim.

Her insan evladı gibi yanlış yorumlayabilirim. Az biraz edebiniz varsa, insana insanca hatasını anlatırsınız...

Tüm Bursasporlulara naçizane tavsiyem şudur:

Yarınları düşünerek hareket edelim.

Saygılarımla (!)