Beni sürekli okuyanlar az çok tarzımızı bilir. Olumlu yönleri öne çıkarmaya çalışan, pozitif yaklaşımlar sergileyen, taraftarın tansiyonunu azaltmaya çalışan, bardağa dolu tarafından bakmayı tercih eden bir kalemim var.

Maksat hep ortak paydada buluşmak ve desteğin istikrarına katkı sağlamak.

Ama ben son maçta neyi izledim ki bahsettiğim tarzda yeni bir yazı yazabileyim (!)

Oyuncularımızın bireysel yeteneklerinden bahsetsem,YOK.

Takım olarak bir övgü bulmaya çalışsam,YOK.

Teknik ekibin tercihlerinden,sisteminden,dokunuşlarından dem vursam,YOK.

NE YAZAYIM BEN ŞİMDİ?

Benim nazarımda Bursaspor en büyük takımdır.

Oyuncular,teknik ekip ve onları bir araya getirip yöneten yönetim, bunu bildiğini iddia edip, bilmeyenler gibi davranmamalılar. Maziden az da olsa gurur serpiştirin bari yüreklerine...

Bursasporlu oyuncular yürekleriyle şampiyon oldular; teknik kapasiteleriyle değil!

Biliyorum, futbolun içinde zaman zaman düşüşler olur.

Bu bazen bireysel bazen de takımca olur. Ama genelde ligin bu haftalarında takım ve sistem oturur, gelişim kaydeder ve gerçek performanslar ortaya çıkmaya başlar.

Bizde ise tam tersi oldu. Deplasman mağlubiyetleri yaşasak da evimizde kazanabiliyorduk. İstanbulspor maçıyla deplasmanda kazanmayı başarırken,bu sefer evimizde puan kaybı yaşadık. Bunun mutlaka psikolojik ve teknik açıklamaları vardır. "Benim" diyen hoca da buna çözüm bulmalıdır.

Ben hocanın halâ arkasında olanlardanım. Hocayı seviyorum. Eleştirilecek hallerde olduğunu da görebiliyorum. Sadece insanların küçümseyici ve hakaretvari sözlerini tasvip etmiyorum.

Ama hocam, biz bu akşam ne izledik?

İlk yarı zaten gol yemediğimize şaşıyorum ki o da Balıkesirli oyuncuların zaten yeteneği bu kadar. İkinci yarı ise bal yapmayan arı resitali izledik. Set oyunu olmadan, top kontrollerinde, paslaşmalarda,ortalarda büyük bir kalitesizlik izledik.

Adı olan ama icraati olmayan tecrübelileri izledik. Bana kalırsa, hocamız oyuncuların performansını alamıyor, oyuncular da buna pek yanaşmıyor...

Ama anlatmak lazım; bu destek rüzgarı lodos gibidir Bursa'da.

Başlangıçta ılık eser, sonrasında hızı artmaya başlar. Eğer, şehrin sesini iyi dinlersen mütevazi bir şekilde,bu lodos sana sadece yağmur bırakır hatta ortalığı da temizler ama sen o sese kulak vermezsen ,bu lodos kavak da yıkar çınar da (!)

Bolu'dan 3 puan, bu biiirrr,

Milli arada tam bütünleşme,bu da ikiii... İnşallah.

Bir nazar boncuğu da bu maça takalım ama gayri bi kendinize gelin artık...

Saygılarımla...