Sıcak günler yaşayan Bursaspor’da, Recep Günay’ın tek aday olarak girdiği olağanüstü genel kurul öncesi başkan adayı olan Bekir Ön’den Başkan Günay’a uyarı geldi. Ön, “Recep Başkan verdiği sözü tutarak acilen kongre kararı almalı” dedi.

WhatsApp Image 2023-07-19 at 18.09.31

“VERDİĞİ SÖZÜ TUTMALI”

Başkan adayı Raşit Barışıcı ile birleşerek, kongre öncesi adaylık için Divan Kurulu Başkanlığı’na giden Bekir Ön, “Biz o gün Divan Başkanımız Galip Sakder’le yaptığımız görüşmeler sonucunda, Bursaspor’un menfaati ve yaşaması için fedakarlıkta bulunarak adaylıktan çekilmiştik. Aynı gün kulüpteki odada toplantı yaptığımız Recep Günay, o gün medyaya yaptığı açıklamada, ‘Biz Bursaspor’a sahip çıkanların önünü açmak ve kulübe süre kazandırmak için aday olduk’ demişti.

Dün de Ali Ay Başkan ilk kongrede aday olacağını resmen açıkladı. O yüzden Recep Başkanın herkesin önünde verdiği sözü tutarak acilen olağanüstü kongre kararı alması lazım” şeklinde konuştu.

Bekir Ön, şöyle devam etti: “Recep Başkan, kendisinin dediği gibi Bursaspor’un önünü açması gerekir. Onun için Bursaspor’un menfaati gereği bir an önce kongre kararı almalıdır.”

Editör: Haber Merkezi