Yönetimin istifa etmesi yönünden yapılan tezahüratları hoş bulmadığını belirten Ömer Furkan Banaz, “Bursaspor’un kendi içinde yaşadığı sıkıntı söz konusuydu. 28 Şubatta seçildiğimiz ilk andan itibaren görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Amacımız, bu takımı ligde tutmaktı. Sezon sonunda maalesef küme düştük. Burada içinden çıkılası bir durum yok.

Buradaki işleri çözmek için gün yetmez. Elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyduk. Bursaspor’un bundan sonraki süreçteki kulübün devamlılığını sağlamaya çalıştık. Bizim bu mücadelemiz anlaşılamadı.

Orada bir bizim adımıza kırgınlık var. Zamanından, ailesinden, parasından fedakârlık eden on üç tane adama çıkıp küfredeceksen, bu süre zarfında en büyük desteği aldığımız her daim kapısını çaldığımız belediye başkanına sallayacaksan, o zaman kardeşim yapacak bir şey yok burada.

Demek ki birileri diyor ki, ‘Siz gidin biz geleceğiz.‘ Biz de diyoruz ki, ‘Buyurun hodri meydan.‘ Genel kurul orada. Biz gidiyoruz kardeşim. Kim geliyorsa gelsin. Bildiği gibi yapsın. Ben görev icabı protokol tribünündeyim. Sağımdan solumdan küfrediyor. Ya kardeşim ben buraya küfür yemeye mi geldim ya? Ya bu kadar mücadele edeceğiz. Her şeyimizden feragat edeceğiz. Ondan sonra kendini bilmezler.

Bursaspor‘un B’sinden haberi olmayanlar, çıkacaklar orada küfredecekler. Ya kimse kusura bakmasın. Gelsinler onlar süreci nihayete erdirsinler.

Bizim kalmamızı isteyen böyle bir çoğunluk olduğu kanaatinde değilim. Varsa da onların sesi çıkmıyor. Burada önemli olan, yani o atmosferin içerisinde kendinizi bizim yerimize koyup bir değerlendirme yapmanızı sizlerden rica ederim. Yani yaklaşık on bine yakın taraftar var. Neyle karşı karşıya kaldığımız bizim tarafımızdan gayet net bir şekilde anlaşıldı.

Ve zaten bu davete hızlı bir şekilde biz icabet ettik. On beş dakika içerisinde kararı aldık. Hepimiz yaşadık oradaki ortamı. Şu an için bizim açımızdan böyle bir durum söz konusu değil. Bizim kararımız şu anda kesin.

Bursaspor‘un sahipsiz kalacağıyla alakalı bir tereddütüm yok. 15 Ekim‘e kadar birileri divan kuruluna dosyasını teslim eder. Teslim etmezse düşünülecek bir konu. Şu an için bizim böyle bir gündemimiz yok. Böyle bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum Bursaspor‘un” dedi.