Birçok farklı branşta spor tesisi inşa ederek Osmangazi’yi adeta bir spor şehrine dönüştüren Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Osmangazi Belediyesi Atıcılık ve Trap Yarışması, nefes kesti. Demirtaş Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü iş birliğinde düzenlenen yarışmaya Bursa genelindeki 8 avcılık ve atıcılık kulübünden toplam 90 sporcu katıldı. Takımlar, Ferdiler ve Yıldızlar olmak üzere 3 farklı kategoride gerçekleştirilen müsabakalara katılan yarışmacıların her biri 25 atış yaptı. Gruplarında 20 ve üzeri isabetli atış yapan yarışmacılar finale yükseldi. Büyük çekişmenin yaşandığı final mücadeleleri sonunda Takımlar kategorisinde Gürsu Avcılar ve Atıcılar Kulübü birinci oldu. Ferdiler kategorisinde Mesut Ülker birinciliği elde ederken, Yıldızlar kategorisinde ise Emir Tülek şampiyonluğa ulaştı.

Dereceye giren sporculara ödüllerini takdim eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak Demirtaş Barajı’nın hemen yanında doğayla iç içe bir bölgede toplam 31 bin 500 metrekare toplam alan üzerine inşa ettiğimiz Demirtaş Atıcılık ve Trap Tesisi’ni atıcılık sporcuna gönül veren vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İlk olarak yer teminini yaptığımız bu tesisin alt yapısını da tamamlayarak modern bir tesise dönüştürdük. Bu tesisim işletmesini de Demirtaş Avcılık ve Atıcılık Kulübü’ne verdik. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Osmangazi Belediyesi Atıcılık ve Trap Yarışması ile atıcılık sporuna gönül verenleri bir araya getirdik. Yarışmaya 8 kulüpten toplam 90 sporcu katıldı. Sporcular burada doğayla iç içe bir ortamda yarışarak güzel bir gün geçirme olanağı da buldu. Bu yarışmayı her yıl düzenlemeye devam edeceğiz. Yarışmaya katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Dereceye giren sporcularımızı da tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel ve çekişmeli bir yarışma oldu" dedi.

Başkan Dündar, ödül töreninin ardından poligondaki yerini alan Başkan Dündar, yaptığı isabetli atışlar ile atıcılık sporundaki yeteneğini sergiledi.