Hiç bir oyuncuyu, hiç bir takımı küçümsemek niyetiyle söylemiyorum ama Menemenspor gibi çapı, kalibresi belli olan takımlara karşı mağlup olmak beni fazladan üzüyor.

 Evet, sahadaki oyuncularımız, özellikle de gençlerimiz canla başla mücadele verdiler, tebrik ediyorum ama o mücadeleleri defansif anlamdaki hatalarla boşa gidiyor ya kaç haftadır, ona yanıyorum. Elbette Aykut da Cüneyt de Onur da bizim oyuncularımız; onları seviyoruz, daha doğrusu sevmek için uğraşıyoruz ama onlar inadına kendilerine karşı soğutuyorlar bizi.

Bursaspor, kazanınca göklere çıkarılmayı, kaybedince yerin dibine sokulmayı hak etmiyor.

Orada bir dakika durup, yorumlarımıza ve eleştirilerimize biraz sahip çıkmalıyız. Ben ancak ve ancak mücadele görmediğim zaman eleştiririm. 

Gözüken; herkes tarafından alenen ortaya koyulan gerçekleri söylemek, eleştiriden sayılmaz. Ancak, tespitlerin altı çizilir. Allah aşkına, Vakıfköy'den o kadar topçu çıkarıyoruz da defansa koyabilecek birilerini bulamadık mı bu sene?

Oyun stratejisi bakımından ilk yarıda tutuk olduğumuzu söyleyebilirim geçen haftaya nazaran. Yine ilk golü bulup öne geçtiğimiz ama galibiyeti alamadığımız bir maç izledik. Bunun sebepleri elbette teknik ekip tarafından biliniyor ve önlem alınması açısından çalışmalar yapılıyordur. Ancak artık futbol anlayışı ve yetenekleri evrilmiş defans hattımıza, yeni önlemleri yedirmek kolay değil anlaşılan. Mesela Cüneyt Köz'ün isabetsiz uzun toplarla çıkmasına yasak koyulmuş besbelli ama araya adam kaçırma, hız arttırma, oyunu okuma kabiliyetleri noktasında yetersizliklerimiz devam ediyor.

Herkesin dediği gibi : Allah'ını seven defansa gelsin ...

Bursaspor, defans hattındaki problemini çözemediği sürece, çok takıma moral olacak sonuçlar kazandırır. 3 puanın kıymetini bilmeyen yok. Eksi 3 puan yemeyelim diye ne kadar uğraşıldı. Elbette her maçı kazanamayacağız ama böylesi hiç kazanamamış takımlara da 3 puan verilmez. Mazeretlere sığınarak yürümez bu süreç. 

Taraftarın kabullenişi kolay olmuyor. 2-3 gün önce nostalji paylaşımlarında İngiltere'deki Mancester maçı ile ilgili anılarımızı tazeleyip, Menemenspor'a 3 puanı verince insanın ağrına gidiyor. Evet geçen hafta uzatmalarda 2 gol bulup çok sevindik ama bu maça da umut taşıdık. Umutlar kırılınca, üzülüyor insan.

Tekrarlamak da fayda var: Oyuncularımızın hepsi canla başla mücadele ettiler. Allah razı olsun, kazanmak için çok uğraştılar. Bireysel defansif yetersizliklerden dolayı da galip gelemediler. İnşallah pazartesi oynayacağımız Akhisar maçında bu şekilde skora etki edecek hatalar izlemeyiz defans hattımızda. Bugünkü oyun itibariyle Akhisar'ı yenebileceğimiz konusunda umutlarım yüksek. Oyun kalitemizi her geçen maç arttırıyoruz ve kısa zamanda da çakı gibi bir takım olacağımıza inanıyorum.

Mustafa Er Hoca'ya da Allah kolaylık versin. Sırf moral konuşmaları ile de olmaz. Teknik sistemlerde de dezavantajlarımızı kapatacak çareler üretebilmesini diliyorum.

Saygılarımla.