Dün yaşanan olayın yankıları sürerken, konuya ilişkin bugün açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Maçın sıkıntılı olacağı belliydi, iki takımın karşı karşıya gelmesi yanlıştı” yorumunu yaptı.

'YAŞANANLAR BENİ HİÇ ŞAŞIRTMADI'

Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan Aktaş, “İnfluenza pozitif çıktığım için gidemedim, hastayım evde dinleniyorum Nagehan Hanım. Fakat maalesef bu yaşanan olaylar beni şaşırtmadı. Yanlış anlamayın, olayları normalleştirdiğim ya da küçümsediğim için söylemiyorum. Bu maçın problemli olacağını öngördüğüm için söylüyorum.” dedi.

'BUNU YAPANLAR 3-5 KENDİNİ BİLMEZ'

Aktaş şu ifadeleri kullandı: “Bakın zaten geçen eylülde bu iki takımın Diyarbakır’daki karşılaşması çok çirkin olaylara sahne olmuştu. Diyarbakır’da olunca çok fazla yansımıyor halbuki orada da provokatif posterler açılmış, gerginlik yaşanmıştı. Biz çok uyardık, bu iki takım karşı karşıya gelmesin dedik. Yanlış baştan yapıldı. Sonuçta 3-5 kendini bilmezin yaptığı yanlış 5 milyonluk Bursa’mıza mal edilmemeli. Böyle olaylarla bu güzel şehrin isminin yan yana gelmesini üzüntüyle karşılıyorum.”

Editör: Haber Merkezi